default-logo

Sonlu Elemanlar Analizi, pazarlama süresini kısaltmak ve fiziksel prototip sayısını azaltmak için günümüzün yeni ürün geliştirme sürecinde ayrılmaz bir araçtır.

Bu nedenle, Sonlu Elemanlar Analizi, ürünlerin tüm yaşam ömrü boyunca en iyi performansı elde etmek için güvenilir ve doğru sonuçlar sağlaması açısından önemlidir.

Optik 3D metroloji, şekil, yer değiştirmeler ve şekil değiştirmenin doğru 3D verilerini sağlayarak, deneysel verilerle sayısal simülasyonlardan sonuçları doğrulama yeteneklerini geliştirir.

1 Şubat 2018’de sabah saat 11:00’da,  saat 19:00’da, GOM sizi aşağıdaki konularda  İngilizce olarak düzenlenen “Optik 3D Metrolojiyle Sayısal Simülasyonları Doğrulanması” adlı web seminerini gerçekleştirilmiştir.

  • Sayısal simülasyonların geçerliliği için kullanılan optik metrolojiye giriş
  • ANSYS simülasyonunun cam elyaf takviyeli komponentin mekanik yük altında ARAMIS ölçümleriyle karşılaştırılması
  • FEA sonuçlarını ARAMIS Professional yazılımındaki ölçüm verileriyle karşılaştırmak için eksiksiz iş akışının canlı gösterimi
  • Doğrulama işlemi için ABAQUS, ANSYS ve LS-Dyna’dan uygun veri setlerini dışa aktarma

 

 

 

Dassault Systemes – Delmia Aralık 2017 bülteninde 9 Kasım’da Bursa Hilton Otel’de düzenlenen Cadem Teknoloji Günleri etkinliğine yer verdi.

Döküm Proseslerinde 3D Metroloji

11 Nisan 2018
Podyum Davet /Bursa
10:00
Kayıt için Tıklayınız

 

 

Arjantin · Avusturya · Brezilya · Çin · Hırvatistan · Çek Cumhuriyeti · Fransa · Almanya · Macaristan · Hindistan · İtalya · Japonya ·Malezya · Meksika · Polonya · Portekiz · Rusya · Sırbistan · Slovenya · Güney Afrika · Güney Kore · İspanya · İsveç ·Tayvan · Tayland · Türkiye · İngiltere · ABD · Vietnam

Döküm proseslerinde 3D metroloji konulu GOM workshopları 2018 , Ocak ve Nisan ayları arasında 40 ayrı lokasyonda gerçekleşecektir. Endüstriyel şirketler deneyimlerini, GOM ağı ise proses ve metroloji bilgilerini 29 ayrı ülkeye aktaracaklardır.

Döküm Proseslerinde 3D Metroloji

GOM firmasının  ölçüm sistemleri kum, basınçlı kalıp ve hassas döküm süreçlerinde,simülasyon doğrulamasından, kalıp deneme çalışmalarını hızlandırmaya ve ilk numune kontrolünden üretim kalite kontrol ve CNC işlemeye kadar olan her aşamada istikrarlı kalite güvenceyi garanti altına almak için kullanılır.

GOM sistemleri,  tasarım datasını temel alan kalite kontrol planı oluşturmaya imkan sağlar. Model ve kalıp yapımında; kalıpların ve modellerin düzeltilmesi ve kalıp yarıları (alt derece ve üst derece), maçalar ve sliderların montajının analiz edilmesi mümkündür. Deneme süresince, döküm parçalar şekil ve boyut açısından kontrol edilir.Örneğin; parça geometrisi, malzeme kalınlığı, çekme payı ve çarpılma ,v.b..Seri parça kalite kontrol gerekliliklerinde tüm ölçüm, değerlendirme ve raporlama çalışmaları robotlu bir sistem ile otomatik olarak yapılabilmektedir.

GOM Workshop

Workshop; tasarım mühendisleri , kalıpçılar,  araştırma geliştirme uzmanları, üretim sorumluları ve kalite kontrol alanında uzman kişilerin bir araya geldikleri endüstriyel toplantı platformudur. Döküm ve döküm endüstrisinde optik 3D metrolojinin kullanımıyla ilgili bilgi verirler. Önde gelen döküm firmaları, günlük uygulamalardan örnekler sunarak, optik ölçüm sistemlerinin tüm proses zincirine entegrasyonu sayesinde nasıl geliştirme sürelerini kısaltıp, üretim akışlarını geliştirdiklerini ve dolayısıyla şirketin kârlılığını artırmasına nasıl yardımcı olduklarını göstereceklerdir. Bu kullanıcı deneyimleriyle birlikte CADEM ekibi, 3D Metroloji alanındaki ve ölçme-kalite kontrol  yazılımındaki  en son gelişmeleri tanıtmak için canlı sunumlar düzenleyeceklerdir.

Workshop konularından alıntılar;

  • Modeller ve delik yüzeyleri: tüm alan şekil ve boyut kontrolü
  • Takım,Kalıp ve Maçalar: kalıp ofseti ve maça paylarının kontrolü,montaj analizi,deformasyon ve kalınlık analizi
  • Döküm parçalar: ilk ürün kalite kontrolü ve üretim kalite güvencesi

‘Döküm Proseslerinde 3D Metroloji’ konulu GOM Workshop serisinin Türkiye ağı Bursa-Podyum Davette 11.04.2018 tarihinde düzenlenecektir.

 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayınız.

Cadem’in Katkıları ile İTÜ Öğrencilerinin “Yerli Uçak Tasarımlarına” 3D Yazılım Desteği

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) arasında 14 Nisan 2017 tarihinde imzalanan “Very-Light Aircraft – VLA” ilk yerli “çok hafif uçak” üretimi projesi tüm hızıyla devam ediyor. 

Savunma sanayi ve havacılık sektörünün öncü kuruluşlarından TAI, İTÜ, DASSAULT SYSTEMES ve CATIA “Very-Light Uçak Geliştirmesine Yönelik Bağımsız Araştırma Geliştirme Projesi” kapsamında bir araya gelerek protokol imzaladı.

İTÜ Rektörlüğünde imzalanan protokol ile Ülkemizin ilk yerli çok hafif uçak üretimi için yapılan çalışmalar kapsamında projeye dahil olan lisans öğrencilerimizin prototip uçak tasarımlarına 3D Experience Platformu tarafından ücretsiz yazılım desteği sağlanacak.

Teorik bilgilerimizi pratiğe döktük

Very-Light Uçak Geliştirmesi projesinde yer alan ve söz konusu yazılımı kullanan Uçak Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Ayhan Tiryakioğlu “Öncelikle bize bu projede yer almamıza imkân sağlayan hocalarımıza, üniversitemize ve TAI’ye çok teşekkür ederim. Bu projenin mühendislik öğrenimimize çok büyük katkısı oldu. Öncelikle üniversitede öğrendiğimiz teorik bilgilerin pratiğe nasıl işlendiğini gördük. Bir uçağın iç ve dış tüm tasarımı hakkında bilgi sahibi olduk. Özgün düşüncelerimizi tasarıma dönüştürdük. Bunu yaparken de dünyada hemen hemen tüm havacılık ve otomotiv ana sanayi tarafından bilgisayar destekli tasarım ve imalatta kullanılan 3D Experience Platformu’nu deneyimleme imkânı elde ettik. 3D Experience Platformu, süreçlerin sanal ortamda gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu da bize tasarımlarımızın uygulanabilirliği noktasında çok daha fazla seçenek sundu. Platform, endüstriyel amaçlı tüm ürünlerin tasarımı, analizi ve imalatını kolaylaştırıyor” diye konuştu.

Tasarımın farklı yönlerini keşfettik

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi Mehmet Cihat Özer ise, projenin kendisi için çok farklı bir deneyim olduğunu söyledi. Özer, şunları belirtti: “Bu projede farklı disiplinlerle birlikte iş yapabilme ortamı bulduk. İş hayatında bizi nelerin beklediğini bu şekilde yaşayarak öğrenmiş olduk. Benim için çok farklı bir deneyimdi. Özellikle projede geçen 3 aylık süreç benim açımdan çok verimliydi. Ekipte profesyonel tasarımcılarla aynı havayı soluyarak deneyimlerinden faydalandık. Öncelikle uçakların ergonomik yapısı, tasarımları hakkında bilgi aldıktan sonra bizim yaratıcı düşünmemiz için gerekli olan her şeye sahip olduk.”

Dassault Systemes 3D Experience Platformu Kullanımı

Very-Light kategorisinde üretilecek ve Nisan 2019 tarihinde ilk uçuşunu yapacak olan uçak için tasarım çalışmaları sırasında Fransız Dassault Systemes şirketi tarafından geliştirilen 3D Experience Platformu yazılımının kullanımına ihtiyaç duyuluyor. Dassault Systemes bu proje kapsamında kullanılmak üzere 3D Experience R2017 platformu için 25 adet kullanıcı lisansını ücretsiz olarak temin ediyor. Bu organizasyon, ürün geliştirme, tasarım ve mühendislik alanlarında müşterilerine destek olan Cadem A.Ş. tarafından düzenleniyor.

Kaynak: http://www.itu.edu.tr/haberler/2017/10/13/itu-ogrencilerinin-yerli-ucak-tasarimlarina-3d-yazilim-destegi

 

09/11/2017 – BURSA HILTON OTEL

Günümüzün endüstriyel bilgi birikimi, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere hızlı, düşük maliyetli ve enerji açısından verimli ürünler ve hizmetler sağlamaktadır. Dijital zincirleme ile tüm endüstri zincirini doğru şekilde sanallaştırmak, değeri arttırmak ve korumak için önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cadem; pazarı geliştirici ve yönlendirici yaklaşımları, değişen ve gelişen müşteri beklentilerini zamanında karşılama, teknolojik gelişmelerde öncü olma yolunda otomotiv, savunma sanayi ve endüstriyel ekipmanlar başta olmak üzere birçok endüstride çözüm ortağı konumunda müşterilerine doğru bilgiler aktararak onlara proje geliştirme, ürün geliştirme, tasarım, mühendislik ve kalite kontrol alanlarında hizmet vermektedir.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

>> Kontenjanlar dolmadan yerinizi hemen ayırtın !

 

Bu doğrultu Cadem ailesi olarak her sene düzenlediğimiz teknolojik ve mühendislik çözümleri günleri etkinliğimize bu sene Bursa’da devam etmekteyiz. Bu kapsamda 09.11.2017 tarihinde Hilton Otel Bursa’da gerçekleştireceğimiz CADEM TEKNOLOJİ GÜNLERİ etkinliğimizde değerli konuşmacılarımızın uygulamalı sunumları ile 3DEXPERIENCE PLM ,CATIA ,ICAM ,ENDÜSTRİ 4.0,FTI ve Kalıp İmalat Süreçlerinin optimizasyonunu ele alarak bu çözümlerin ürün geliştirme, proje geliştirme, maliyet düşürme ve kalite kontrol alanlarında firmalara hangi açılardan fayda sağladığını sunacaklar.

>> Detaylı bilgi almak için: safoureh@cadem.com.tr bize ulaşın !

 

  • Etkinlik Takvimi

09:00/09:30 Kayıt
09:30/09:35 Açılış Konuşması | Nedret Kademli
09.35/10.00 Sanal/Arttırılmış Gerçeklik ile Teknolojik Trendlerin Endüstriye Kattıkları/ Yakup Genç
10:00/10:40 Mühendislikten İmalata Dijital Dönüşüm – Endüstri 4.0 (İngilizce Sunum)/ Erwan Olive – Dassault Systemes
10:40/11:15  3DEXPERIENCE CATIA’nın Plastik Sac Kalıpçılığına Getirileri / Necmi Yıldız
11:15/11:35 Kahve Molası
11:35/12:00 Kalıp İmalat Süreçlerini CATIA ve ICAM ile Radikal Düşürün!/Alihan Karabıçak
12:00/12:30 3DEXPERIENCE Mühendislik Uygulamalarında 2017x ve CATIA V5 R62018/ Dominique COZ – Dassault Systemes
12:30/14:00 Öğle Yemeği
14.00/14:30  3DEXPERIENCE Platformu’nun Yan Sanayilere Kattıkları /Saliha Kaya/Sinan Tatlı/Yunus Çoban
14.30/14:50 İNOVA Koltuk Sistemleri / Derya Ekin – Emre Dolaylar
14:50/15:10 FTI ile Sac Parça Maliyetlendirme Optimizasyonu ve Simülasyonu/ Necmi Yıldız
15:10/15.30: Sponsor Sunumu & Çekiliş

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Ücretsiz Katılım için Kayıt Olunması Gereklidir !

Doç.Dr Yakup Genç

Sanal/Arttırılmış Gerçeklik (VR/AR) ile

Teknolojik Trendlerin Endüstriye Kattıkları

 

 

3DEXPERIENCE CATIA’nın Plastik ve Sac Kalıpçılığına Getirdikleri

3DEXPERIENCE platformu içerisinde CATIA her alanda olduğu gibi kalıpçılık alanında da yep yeni beceriler getiriyor.  Süreç odaklı yaklaşım ile 3DEXPERIENCE teknolojisinin getirdiği yenilikleri birlikte keşfedelim.

 

Kalıp İmalat Süreçlerini CATIA ve ICAM ile Radikal Şekilde Düşürün

İmalat teknolojilerinde simülasyon çözümleri gerçek hayat ile önemli bir bağlantı kurar. Saniyelerin önemli olduğu bu alanda, gerek işleme operasyonlarının standartlaşması gerekse tezgah simülasyonu ve optimizasyonu imalatçlara önemli rekabet avantajı kazandırıyor. bu sunumumuzda CAM dünyasına entegre bir çözüm sunuyor olacağız.

 

3DEXPERIENCE PLM Platformunun

Yan Sanayilere Kattıkları

bütünleşik tasarım yönetimi ve proje yönetimi özellikle yan sanayilerin giderek daha da rekabetçi olmasına katkı sağlıyor. özellikle ana sanayiden gelen değişikliklerin yönetimi  yan sanayi ve müşterisi arasındaki önemli etkileşim alanlardan birisidir. Peki bunu nasıl kişiye dayalı olmaktan çıkartıp  dijitalleştireceğiz? Bu sunumumuzda bu konudaki sorularınıza cevap bulacaksınız.

 

INOVA Koltuk Sistemleri Başarı Hikayesi

Müşterimiz bir PLM projesinin önemini ve tecrübelerini aktarıyor. Ne yapmalı, ne yapmamalı

 

 

Mühendislikten İmalata Dijital Dönüşüm – Endüstri 4.0

Dijital imalat, planlama/zamanlama ve MES çözümlerimize dayalı olan 3DEXPERIENCE platformunun imalatı mühendislik ofisinden satış ofisine kadar yönetimindeki değer ve önemini göstereceğiz.

 

 

3DEXPERIENCE Mühendislik Uygulamalarında

2017x ve CATIA V5-6R2018

3DEXPRIENCE platformu ve V5 yeni becerilerle gelmeye devam ediyor. bunun yanı sıra katmanlı imalat teknolojileri de günümüzün önemli trendlerinden. bu alanlarda Dasault Systemes’in bugünü ve yarınını anlatıyor olacağız.

 

FTI ile Sac Parça Maliyetlendirme Optimizasyonu ve Simülasyonu

verimlilik ve maliyet düşürmenin kritik olduğu endüstrilerde en etkin çözümü sunan FTI, yatırımın hızlı geri dönüşü ile öne çıkıyor. etkin ve hızlı çözümleri ile Forming Suit becerileri ve yenilikleri bu sunumda paylaşılıyor olacak.

 

 

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

> Kontenjanlar dolmadan yerinizi hemen ayırtın !

 

> Detaylı bilgi almak için:

safoureh@cadem.com.tr bize ulaşın !

Avrasyanın tartışmasız tek kalite kontrol fuarı olan Kalite’17, 8. Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında  İstanbul Fuar Merkezi / Yeni fuar Kompleksi – Yeşilköy ‘de gerçekleştirilmiştir.

Kalite, kontrol ve metroloji sektörünün buluşma noktası olan bu fuarda katılımcılar hedefledikleri nihai tüketici grupları ile bir araya gelme fırsatını yakalamışlardır. Türkiye genelindeki hızlı gelişimini sürdüren ve siz değerli müşterilerinin destekleri ile giderek hedef büyüten bir firma olarak, bu yıl ki Kalite’17 fuarında yer almış olmaktan ve sizlerle bilgi paylaşımında bulunmuş olmaktan memnuniyet duymaktayız.

Fuar süresince standımızı ziyaret eden tasarım mühendislerine, araştırma geliştirme uzmanlarına, üretim sorumluları ve kalite kontrol alanında uzman kişilere ürün konseptleri eşliğindeki 3D tarama, fotogrametri, deformasyon alanlarındaki farklı uygulamalar ve ücretsiz GOM Correlate ve GOM Inspect yazılımlarımız hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır.

Kalite kontrol, tasarım ve araştırma – geliştirme konularında dinamik ve yenilikçi çizgimizi bundan sonra da devam ettireceğimizi bildirir, ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı tekrar teşekkür ederiz.

 

Kaynak : Taysad Dergi – Temmuz Ağustos 2017 SAYI : 96 – S.90

 

ICAM Teknoloji Firması, EMO 2017’de (stand NO. H27-A76), entegre edilmiş Post Processing simülasyon ve optimizasyon teknolojisinin son versiyonu olan Uyarlanabilir Post Processing V22 yazılımını sunacağını duyurmuştur.

Adaptif Post-Processing, NC kod üretimi, takım yolu optimizasyonu ve G kod simülasyonu gibi birbirinden bağımsız adımlar için benzersiz bir entegre ortam yaratarak geleneksel CNC programlama metodolojisini değiştiren yeni bir teknolojidir.

Bu yeni metodoloji, tüm bu adımların birbiriyle bağını koparmadan ve eş zamanlı olarak uygulanmasını sağlar, böylece CAM yazılım programına geri dönmeden takım yolu otomatik olarak ICAM programı ile optimize edilir.

Bu entegre çözüm, işleme sırasında tezgah simülasyonu ve NC kod üretimini eş zamanlı yaparak Post-Processor’den gelen geri bildirimleri değerlendirir ve hedef CNC tezgah için NC program optimizasyonunun otomatik olarak yaptırılmasına olanak sağlar.  CAD/CAM kullanıcıları bu işlemlerin tümünü tek bir adım ve proseste yapabilir ve bu sayede NC programlama ve işleme döngüsünde harcanan zamanın %35’i geri kazanılabilir.

Takım yolu oluşturma, Post Processing, işleme simülasyonu ve G-code doğrulamasının geleneksel seri yönteminin yinelemeli aşamaları, genelde hatalar oluşturup sıkıcı araştırma işini NC yazılımcısına bırakır.

ICAM’in Yeni Uygulanabilir Post Processing™ çözümü, programlama zamanını kısaltırken yukarıda bahsedilen aşamalardaki hataları gidermekle kalmayıp, aynı zamanda yazılımcının geleneksel programlama yöntemlerindeki gibi çarpma ve kinematik hatalar için endişelenmesinin yerine ICAM’in ‘’parça için takım yolu oluşturma’’ felsefesini benimsemesini sağlar.

Uyarlanabilir Post Processing hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.icam.com/adaptive

ICAM Teknoloji Şirketi Hakkında

45 yılı aşkın süreden beri, ICAM Teknoloji Şirketi, tüm dünyada önemli endüstrilerdeki üreticiler için NC Post Processing çözümlerini ileri seviyede geliştirmek ve uygulamakta uzmanlaşmıştır.

ICAM ayrıca G-Kod verifikasyonu için takım tezgah simülasyonunu sanal tezgahta (takım yolu simülasyonu) sunmasının yanı sıra, Control Emulator ile tezgahın tüm gerçek değerleri kullanılarak NC Kod simülasyonunun yapılmasına olanak sağlayarak NC üretim marketindeki yerini daha da güçlendirmiştir.

ICAM müşterileri aynı zamanda etkileyici CNC makina optimizasyon gelişimlerinden, NC yazılımcı verimliliği ve verimli üretim sürecinden faydalanabilirler. ICAM’in özgün teknolojisi ve hizmetleri, müşterileri ve sektörel partnerleri için ticari faaliyetlerinde ve müşterilerinin talep ettikleri rekabetçi üstünlüğü sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak için: www.icam.com

cadem-teknoloji-gunleri-ege-bolgesi-swissotel-buyuk-efes-izmir-slider
Her geçen gün yenilikçi teknolojik çözümlere olan talep artışı, üreticileri, tasarım mühendislerini, kalite kontrol uzmanlarını ve firma liderlerini yer aldıkları endüstrilerde sürekli kendilerini geliştirmeye ve farklı yenilikçi çözümler üretmeye teşvik etmektedir. Cadem A.Ş. pazarı geliştirici ve yönlendirici yaklaşımları, değişen ve gelişen müşteri beklentilerini zamanında karşılama, teknolojik gelişmelerde öncü olma yolunda otomotiv, savunma sanayi ve endüstriyel ekipmanlar başta olmak üzere birçok endüstride çözüm ortağı konumunda müşterilerine doğru bilgiler aktararak onlara proje geliştirme, ürün geliştirme, tasarım, mühendislik ve kalite kontrol alanlarında hizmet vermektedir.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Cadem ailesi olarak her sene düzenlediğimiz teknolojik ve mühendislik çözümleri günleri etkinliğimize bu sene Ege bölgesinde devam etmekteyiz. CADEM TEKNOLOJİ GÜNLERİ (Ege Bölgesi) etkinliğimizde değerli konuşmacılarımızın uygulamalı sunumları ile PLM, CATIA, ICAM, DELMIA, Endüstriyel tasarım, FTI ve Tasarım otomasyonu konularını ele alarak bu çözümlerin ürün geliştirme, proje geliştirme, maliyet düşürme ve kalite kontrol alanlarında firmalara hangi açılardan fayda sağladığını sunacaklar.

 

27 Eylül 2017 Çarşamba
Swissotel Büyük Efes İzmir
İsmet Kaptan Mahallesi, Gazi Osman Paşa
Blv. No:1, 35210 Alsancak/Konak/İzmir

Etkinlik Takvimi

09:00/09:30 Kayıt
09:30/09:40 Giriş konuşması | Nedret Kademli / Genel Müdür Yardımcısı
09:40/10:10  CATIA Yenilikleri İle Hızınıza Hız Katın! | Cadem Teknik Ekibi
10:10/10:50 3DEXPERIENCE PLM Platformu İle Mühendislik Süreçleri Entegrasyonu | Cadem PLM Ekibi
10:50/11:10 Kahve Molası
11:10/11:40  Endüstriyel Tasarım/Tek Platform, Tek Tasarım, Tek Sistem | Necmi Yıldız / Teknik Müdür
11:40/12:00 DELMIA ile Tasarımdan Üretime Dijital Süreklilik – Endüstri 4.0 | Süleyman Murat Ak / Mühendislik Uygulamaları Uzmanı
12:00/12:30 CMS JANT | CATIA İle Jant Tasarımında Mükemmellik | Özgür Topçuoğlu / CMS Arge Direktörü
12:20/13:30 Öğle Yemeği
13:30/13:55 Cadem Tasarım Otomasyonu: Tasarımda Günlerden Dakikalara | Ersin Tayan / Mühendislik Uygulamaları Uzmanı
13:55/14:15 CATIA Composer ile Teknik Dokümantasyonda Yeni Devir | Berkan Öztürk / Mühendislik Uygulamaları Uzmanı
14:15/14:35 Kahve Molası
14:35/14:55 FTI ile Sac Parça Maliyet Optimizasyonu ve Simülasyonu | Necmi Yıldız / Teknik Müdür
14:55/15:15 Çekiliş

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

catia, v5 yenilik, demo, etkinlik, sunum

CATIA | Yenilikleri İle Hızınıza Hız Katın !

CATIA V5 birçok yenilikle kullanıcılarına daha kolay ve daha verimli tasarım yapma imkanı sunmaya devam ederken, 3DEXPERIENCE Platform üzerinde CATIA geleceğin tasarımlarını yapabilmeniz için her sürümde özel kabiliyetler kuşanıyor.

Tanıtımımızda hem V5 dünyasından hem de yeni nesil CATIA Platformundan son gelişmeleri öğrenin.

 

Endüstriyel Tasarım | Tek Platform, Tek Tasarım, Tek Sistem

En önemli pazarlama ve satış stratejilerinden biri olan yenilikçi ürün stili ve tasarımını geliştirmek ve iş akışını hızlandırmak için tasarım stüdyoları öncü teknolojiler ve metodlar geliştirmektedir.

Sizde, özel ve eksiksiz yaratıcı bir çözüm olan CATIA Creative Design, ile müşterilerinizin hayalini kurduğu ürünleri keşfedip ve yaratıcı ürün geliştirmede rakiplerinizden bir adım öne çıkabilirsiniz.

catia, composer, etkinlik, demo, kullanım, kılavuzu, oluşturma

 

CATIA Composer | Teknik Dokümantasyonda Yeni Devir

CATIA Composer ile ürün dokümantasyonunda karmaşık iş süreçleri içeren mühendislik verilerinin, mühendis olmayan ekip arasında nasıl paylaşacağınızı, kullanım ve teknik kılavuzları oluşturmayı öğrenin.

 

 

 

FTI, etkinlik, sac parca, tasarım, maliyet

FTI | Sac Parça Maliyet Optimizasyonu ve Simülasyonu

FTI, sac parçaların üretim öncesi süreçlerinde malzeme maliyetleri azaltmak için tasarlanmış yenilikçi çözümler sunar. Otomotiv, havacılık, elektronik, ve cihaz sektörlerinde orijinal parça üreticileri ve tedarikçileri için fizibilite çalışmalarında kullanılabilecek çözümleri tanıyarak daha geniş bir portföye erişim sağlayın.

 

Detaylı bilgi için: safoureh@cadem.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Forming Technologies Firması Forming Suite 2017.2’yi sunmuştur

FTI, forming suite 2017.2

Burlington, ON, Kanada-Temmuz 10,2017– Sac metal parçaların tasarım, simülasyon, planlama ve maliyetinin belirlenmesi için çözüm geliştiren sanayilerin önde gelen firması, Forming Technologies Inc. (FTI), FormingSuite 2017.2’nin dünya çapında pazara sunulduğunu açıklamıştır. Hedef kitlesi otomotiv, havacılık, tüketici ürünleri ve elektrik sanayisinde çalışan sac metal mühendisleri ve  tasarımcıları olan FormingSuite 2017.2 programının asıl amacı; yenilikçi teknolojileri ile sac şekillendirme konusundaki simülasyonları basitleştirme ve işbirlikçi ortamın gelişmesine katkı sağlamaktır.

FormingSuite 2017.2 ile artık Windows 10 işletim sistemi desteği geniş kapsamlı olarak gelmektedir. Bu destek ile beraber forming suite içinde birçok zengin içerik sağlanmış oluyor. Bu geliştirmeler uygulama içinden tanımlanabilen ve son kullanıcı için iş akışlarını düzene koyan süreçlerin kapsamlarını genişletmektedir.

Bu geliştirmeleri tamamlamak için, FTI’ın Coupled Hybrid Inverse (CHI) çözücüsü, Finite Increment çözücüsü (FTI) ve Springback çözücüsü optimize edilmiş ve bu sayede 1000 kat daha hızlı çözümleme yapma imkanı sağlanmıştır. Bu optimizasyon ile artık büyük modeller daha az bilgisayar kaynağı kullanarak çözümleme yapabilmektedir.

Mühendislik Sorumlusu Derek Peeling’in dediği gibi “Yetenekli geliştiricilerimiz daha düşük bir hafıza kartına ihtiyaç duymasına rağmen etkileyici hız artışı sağlayan bu yeni çözümü sunmakla harika bir iş çıkarmışlar.” “FTI her zaman daha hızlı ve verimli yazılımlar sunmaya odaklanmıştır ve bu güncellemeler her zaman bizi bir adım öteye taşımıştır.”

FormingSuite 2017.2 programı, müşterilerimizin görüşlerine ve isteklerine dayanarak, özel FormingSuite modülleri için bazı düzeltmeler ve geliştirmeler içermektedir. FTI’ın Process Planner’ı basitleştirilmiş proses oluşturma yapısı, daha güçlü raporlama kabiliyeti, özelleştirilebilir pres veri tabanı ve diğer düzenlemeler gibi birçok farklı gelişimler içermektedir.

Demo Talebi oluşturmak için tıklayınız.

 

Forming Technologies Hakkında

Hexagon Manufacturing Intelligence’in bir bölümü olan Forming Technologies Incorporated, sac metal bileşenlerinin tasarım ve simülasyonu için bilgisayar destekli mühendislik yazılım konusunda çözüm sunan dünyanın önde gelen firmasıdır. 1989 yılından itibaren, FTI, gelişim süresini ve maliyetini düşürmek için tasarlanmış OEM ve tedarikçiler için yenilikçi yazılımlar ve eğitim fırsatları sağlayan çözümler sunmaktadır. FTI, Formability ve Die Design’da 12,000 den fazla mühendisi eğitmiş ve endüstriyel eğitim programları konusunda dünyanın en iyi firması olarak tanımlanmıştır.

Forming Technologies hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkten firmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz..

www.forming.com