default-logo

Kaynak : Taysad Dergi – Temmuz Ağustos 2017 SAYI : 96 – S.90

 

ICAM Teknoloji Firması, EMO 2017’de (stand NO. H27-A76), entegre edilmiş Post Processing simülasyon ve optimizasyon teknolojisinin son versiyonu olan Uyarlanabilir Post Processing V22 yazılımını sunacağını duyurmuştur.

Adaptif Post-Processing, NC kod üretimi, takım yolu optimizasyonu ve G kod simülasyonu gibi birbirinden bağımsız adımlar için benzersiz bir entegre ortam yaratarak geleneksel CNC programlama metodolojisini değiştiren yeni bir teknolojidir.

Bu yeni metodoloji, tüm bu adımların birbiriyle bağını koparmadan ve eş zamanlı olarak uygulanmasını sağlar, böylece CAM yazılım programına geri dönmeden takım yolu otomatik olarak ICAM programı ile optimize edilir.

Bu entegre çözüm, işleme sırasında tezgah simülasyonu ve NC kod üretimini eş zamanlı yaparak Post-Processor’den gelen geri bildirimleri değerlendirir ve hedef CNC tezgah için NC program optimizasyonunun otomatik olarak yaptırılmasına olanak sağlar.  CAD/CAM kullanıcıları bu işlemlerin tümünü tek bir adım ve proseste yapabilir ve bu sayede NC programlama ve işleme döngüsünde harcanan zamanın %35’i geri kazanılabilir.

Takım yolu oluşturma, Post Processing, işleme simülasyonu ve G-code doğrulamasının geleneksel seri yönteminin yinelemeli aşamaları, genelde hatalar oluşturup sıkıcı araştırma işini NC yazılımcısına bırakır.

ICAM’in Yeni Uygulanabilir Post Processing™ çözümü, programlama zamanını kısaltırken yukarıda bahsedilen aşamalardaki hataları gidermekle kalmayıp, aynı zamanda yazılımcının geleneksel programlama yöntemlerindeki gibi çarpma ve kinematik hatalar için endişelenmesinin yerine ICAM’in ‘’parça için takım yolu oluşturma’’ felsefesini benimsemesini sağlar.

Uyarlanabilir Post Processing hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.icam.com/adaptive

ICAM Teknoloji Şirketi Hakkında

45 yılı aşkın süreden beri, ICAM Teknoloji Şirketi, tüm dünyada önemli endüstrilerdeki üreticiler için NC Post Processing çözümlerini ileri seviyede geliştirmek ve uygulamakta uzmanlaşmıştır.

ICAM ayrıca G-Kod verifikasyonu için takım tezgah simülasyonunu sanal tezgahta (takım yolu simülasyonu) sunmasının yanı sıra, Control Emulator ile tezgahın tüm gerçek değerleri kullanılarak NC Kod simülasyonunun yapılmasına olanak sağlayarak NC üretim marketindeki yerini daha da güçlendirmiştir.

ICAM müşterileri aynı zamanda etkileyici CNC makina optimizasyon gelişimlerinden, NC yazılımcı verimliliği ve verimli üretim sürecinden faydalanabilirler. ICAM’in özgün teknolojisi ve hizmetleri, müşterileri ve sektörel partnerleri için ticari faaliyetlerinde ve müşterilerinin talep ettikleri rekabetçi üstünlüğü sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak için: www.icam.com

cadem-teknoloji-gunleri-ege-bolgesi-swissotel-buyuk-efes-izmir-slider
Her geçen gün yenilikçi teknolojik çözümlere olan talep artışı, üreticileri, tasarım mühendislerini, kalite kontrol uzmanlarını ve firma liderlerini yer aldıkları endüstrilerde sürekli kendilerini geliştirmeye ve farklı yenilikçi çözümler üretmeye teşvik etmektedir. Cadem A.Ş. pazarı geliştirici ve yönlendirici yaklaşımları, değişen ve gelişen müşteri beklentilerini zamanında karşılama, teknolojik gelişmelerde öncü olma yolunda otomotiv, savunma sanayi ve endüstriyel ekipmanlar başta olmak üzere birçok endüstride çözüm ortağı konumunda müşterilerine doğru bilgiler aktararak onlara proje geliştirme, ürün geliştirme, tasarım, mühendislik ve kalite kontrol alanlarında hizmet vermektedir.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Cadem ailesi olarak her sene düzenlediğimiz teknolojik ve mühendislik çözümleri günleri etkinliğimize bu sene Ege bölgesinde devam etmekteyiz. CADEM TEKNOLOJİ GÜNLERİ (Ege Bölgesi) etkinliğimizde değerli konuşmacılarımızın uygulamalı sunumları ile PLM, CATIA, ICAM, DELMIA, Endüstriyel tasarım, FTI ve Tasarım otomasyonu konularını ele alarak bu çözümlerin ürün geliştirme, proje geliştirme, maliyet düşürme ve kalite kontrol alanlarında firmalara hangi açılardan fayda sağladığını sunacaklar.

 

27 Eylül 2017 Çarşamba
Swissotel Büyük Efes İzmir
İsmet Kaptan Mahallesi, Gazi Osman Paşa
Blv. No:1, 35210 Alsancak/Konak/İzmir

Etkinlik Takvimi

09:00/09:30 Kayıt
09:30/09:40 Giriş konuşması | Nedret Kademli / Genel Müdür Yardımcısı
09:40/10:10  CATIA Yenilikleri İle Hızınıza Hız Katın! | Cadem Teknik Ekibi
10:10/10:50 3DEXPERIENCE PLM Platformu İle Mühendislik Süreçleri Entegrasyonu | Cadem PLM Ekibi
10:50/11:10 Kahve Molası
11:10/11:40  Endüstriyel Tasarım/Tek Platform, Tek Tasarım, Tek Sistem | Necmi Yıldız / Teknik Müdür
11:40/12:00 DELMIA ile Tasarımdan Üretime Dijital Süreklilik – Endüstri 4.0 | Süleyman Murat Ak / Mühendislik Uygulamaları Uzmanı
12:00/12:30 CMS JANT | CATIA İle Jant Tasarımında Mükemmellik | Özgür Topçuoğlu / CMS Arge Direktörü
12:20/13:30 Öğle Yemeği
13:30/13:55 Cadem Tasarım Otomasyonu: Tasarımda Günlerden Dakikalara | Ersin Tayan / Mühendislik Uygulamaları Uzmanı
13:55/14:15 CATIA Composer ile Teknik Dokümantasyonda Yeni Devir | Berkan Öztürk / Mühendislik Uygulamaları Uzmanı
14:15/14:35 Kahve Molası
14:35/14:55 FTI ile Sac Parça Maliyet Optimizasyonu ve Simülasyonu | Necmi Yıldız / Teknik Müdür
14:55/15:15 Çekiliş

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

catia, v5 yenilik, demo, etkinlik, sunum

CATIA | Yenilikleri İle Hızınıza Hız Katın !

CATIA V5 birçok yenilikle kullanıcılarına daha kolay ve daha verimli tasarım yapma imkanı sunmaya devam ederken, 3DEXPERIENCE Platform üzerinde CATIA geleceğin tasarımlarını yapabilmeniz için her sürümde özel kabiliyetler kuşanıyor.

Tanıtımımızda hem V5 dünyasından hem de yeni nesil CATIA Platformundan son gelişmeleri öğrenin.

 

Endüstriyel Tasarım | Tek Platform, Tek Tasarım, Tek Sistem

En önemli pazarlama ve satış stratejilerinden biri olan yenilikçi ürün stili ve tasarımını geliştirmek ve iş akışını hızlandırmak için tasarım stüdyoları öncü teknolojiler ve metodlar geliştirmektedir.

Sizde, özel ve eksiksiz yaratıcı bir çözüm olan CATIA Creative Design, ile müşterilerinizin hayalini kurduğu ürünleri keşfedip ve yaratıcı ürün geliştirmede rakiplerinizden bir adım öne çıkabilirsiniz.

catia, composer, etkinlik, demo, kullanım, kılavuzu, oluşturma

 

CATIA Composer | Teknik Dokümantasyonda Yeni Devir

CATIA Composer ile ürün dokümantasyonunda karmaşık iş süreçleri içeren mühendislik verilerinin, mühendis olmayan ekip arasında nasıl paylaşacağınızı, kullanım ve teknik kılavuzları oluşturmayı öğrenin.

 

 

 

FTI, etkinlik, sac parca, tasarım, maliyet

FTI | Sac Parça Maliyet Optimizasyonu ve Simülasyonu

FTI, sac parçaların üretim öncesi süreçlerinde malzeme maliyetleri azaltmak için tasarlanmış yenilikçi çözümler sunar. Otomotiv, havacılık, elektronik, ve cihaz sektörlerinde orijinal parça üreticileri ve tedarikçileri için fizibilite çalışmalarında kullanılabilecek çözümleri tanıyarak daha geniş bir portföye erişim sağlayın.

 

Detaylı bilgi için: safoureh@cadem.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Forming Technologies Firması Forming Suite 2017.2’yi sunmuştur

FTI, forming suite 2017.2

Burlington, ON, Kanada-Temmuz 10,2017– Sac metal parçaların tasarım, simülasyon, planlama ve maliyetinin belirlenmesi için çözüm geliştiren sanayilerin önde gelen firması, Forming Technologies Inc. (FTI), FormingSuite 2017.2’nin dünya çapında pazara sunulduğunu açıklamıştır. Hedef kitlesi otomotiv, havacılık, tüketici ürünleri ve elektrik sanayisinde çalışan sac metal mühendisleri ve  tasarımcıları olan FormingSuite 2017.2 programının asıl amacı; yenilikçi teknolojileri ile sac şekillendirme konusundaki simülasyonları basitleştirme ve işbirlikçi ortamın gelişmesine katkı sağlamaktır.

FormingSuite 2017.2 ile artık Windows 10 işletim sistemi desteği geniş kapsamlı olarak gelmektedir. Bu destek ile beraber forming suite içinde birçok zengin içerik sağlanmış oluyor. Bu geliştirmeler uygulama içinden tanımlanabilen ve son kullanıcı için iş akışlarını düzene koyan süreçlerin kapsamlarını genişletmektedir.

Bu geliştirmeleri tamamlamak için, FTI’ın Coupled Hybrid Inverse (CHI) çözücüsü, Finite Increment çözücüsü (FTI) ve Springback çözücüsü optimize edilmiş ve bu sayede 1000 kat daha hızlı çözümleme yapma imkanı sağlanmıştır. Bu optimizasyon ile artık büyük modeller daha az bilgisayar kaynağı kullanarak çözümleme yapabilmektedir.

Mühendislik Sorumlusu Derek Peeling’in dediği gibi “Yetenekli geliştiricilerimiz daha düşük bir hafıza kartına ihtiyaç duymasına rağmen etkileyici hız artışı sağlayan bu yeni çözümü sunmakla harika bir iş çıkarmışlar.” “FTI her zaman daha hızlı ve verimli yazılımlar sunmaya odaklanmıştır ve bu güncellemeler her zaman bizi bir adım öteye taşımıştır.”

FormingSuite 2017.2 programı, müşterilerimizin görüşlerine ve isteklerine dayanarak, özel FormingSuite modülleri için bazı düzeltmeler ve geliştirmeler içermektedir. FTI’ın Process Planner’ı basitleştirilmiş proses oluşturma yapısı, daha güçlü raporlama kabiliyeti, özelleştirilebilir pres veri tabanı ve diğer düzenlemeler gibi birçok farklı gelişimler içermektedir.

Demo Talebi oluşturmak için tıklayınız.

 

Forming Technologies Hakkında

Hexagon Manufacturing Intelligence’in bir bölümü olan Forming Technologies Incorporated, sac metal bileşenlerinin tasarım ve simülasyonu için bilgisayar destekli mühendislik yazılım konusunda çözüm sunan dünyanın önde gelen firmasıdır. 1989 yılından itibaren, FTI, gelişim süresini ve maliyetini düşürmek için tasarlanmış OEM ve tedarikçiler için yenilikçi yazılımlar ve eğitim fırsatları sağlayan çözümler sunmaktadır. FTI, Formability ve Die Design’da 12,000 den fazla mühendisi eğitmiş ve endüstriyel eğitim programları konusunda dünyanın en iyi firması olarak tanımlanmıştır.

Forming Technologies hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkten firmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz..

www.forming.com

Boeing, Üretim Operasyonları Yönetimi ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi için Dassault Systèmes Ürünlerinin Kullanımını 3DEXPERIENCE Platformunu İçerecek Şekilde Genişletiyor.

VELIZY-VILLACOUBLAY, Fransa  Temmuz 2017 — Dassault Systèmes ve Boeing iş ortaklıklarının kapsamını genişlettiler. Boeing, Dassault Systèmes ürünlerinin kullanımını ticari havacılık, uzay ve savunma programları kapsamında Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformunu içerecek şekilde genişletecek.

Bu karar, değer zinciri kapsamında teknik ve fonksiyonel kapasiteler ile maliyet ve iş avantajlarının detaylı bir analizini içeren, rekabete dayalı bir süreçten sonra ortaya çıktı. Boeing, tüm kuruluş dahilinde uçtan uca dijital işbirliği, tasarım, mühendislik, analiz, üretim planlama ve üretim uygulama becerilerini derinleştirmek için havacılık ve savunma alanında 3DEXPERIENCE platformunu aşamalar halinde kullanmaya başlayacak ve Winning Program, Co-Design to Target, Ready for Rate, Build to Operate ve License to Fly endüstri çözümü deneyimlerinden faydalanacak.

Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès,Dassault Systèmes, güvendiği bir iş ortağıyla yeniliklerle dolu başka bir yüzyıla adım atarken Boeing ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyor. Boeing sadece kendi endüstrisine yön vermekle kalmıyor, aynı zamanda modern toplumdaki bütün endüstrilerin gelişimini etkiliyor,” şeklinde konuştu. “Başka bir endüstri paradigmasını yıktığımız endüstriyel çağın dönüm noktasındayız. Sanal ve gerçek operasyonlar arasındaki paralel veri alışverişi, değer ekleme zincirini bir değer yaratma zincirine dönüştürecek. Maksimum verimlilik ve potansiyel gelir artışı için bütün ‘genişletilmiş’ kuruluş, iş süreçlerini sürekli olarak ölçebilir ve kontrol edebilir. Bu, ‘Deneyim Çağında İş Yapma’ şeklidir.

3DEXPERIENCE platformu, entegrasyon ve destek maliyetlerini azaltabilir, üretkenliği artırabilir, yenilikleri geliştirebilir ve değer zinciri kapsamında standart iş sunmak için en iyi uygulama süreçlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olabilir. 3DEXPERIENCE platformu, sadece ürünleri ve süreçleri simüle etmekle kalmaz, aynı zamanda üretim öncesinde potansiyel riskleri ve kalite sorunlarını bulup ortadan kaldırabilir. Platformun tüm uygulamalar kapsamındaki tek veri kaynağı, bütün üretim süreçlerinin yanı sıra, tüm kuruluş ve tedarik zinciri dahilinde de güvenilir ve uygulanabilir gerçek zamanlı bilgiler ve sorunsuz iletişim sunabilir. Bu dijital süreklilik, veri ve analitik kapasitelerini geliştirir.

Boeing Bilgi Teknolojisi ve Veri Analitiği CIO’su ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Ted Colbert, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu benimseme kararımız, dijital dönüşümümüzde temel bir dönüm noktasıdır. Bu dijital yetenek, ikinci yüzyılımızı tetikleyecek global tasarım ve üretim becerileri sunuyor,” şeklinde konuştu. “Bu genişletilmiş stratejik iş ortaklığının değeri, Boeing’in dünyayla bağlantı kurma, dünyayı koruma, keşfetme ve ona ilham verme biçimini değiştiren ortak bir istek.”

Daha fazla bilgi için:

Havacılık ve savunma konusunda Dassault Systèmes’in endüstri çözümü deneyimleri için aşağıdaki adresi ziyaret edin: http://www.3ds.com/solutions/aerospace-defense/industry-experiences.

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu, 3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümleri: http://www.3ds.com

 

Boeing Hakkında

Boeing, dünyanın en büyük havacılık şirketi ve ticaret jet uçakları ve savunma, uzay ve güvenlik sistemlerinin lider üreticisidir. ABD’de önde gelen bir ihracatçı olan şirket, 150 ülkede havayollarını ve ABD ve müttefiki devlet müşterilerini desteklemektedir. Boeing ürünleri ve özel hizmetleri arasında ticari ve askeri uçaklar, uydular, silahlar, elektronik ve savunma sistemleri, fırlatma sistemleri, gelişmiş bilgi ve iletişim sistemleri ve performansa dayalı lojistik ve eğitim yer almaktadır.

Dassault Systèmes Hakkında

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, sürdürülebilir yenilikler hayal etmeleri için işletmelere ve bireylere sanal evrenler sunmaktadır. Dünya önderi çözümleri ürün tasarlama, üretme ve destekleme yöntemlerini dönüştürmektedir. Dassault Systèmes’in birlikte çalışma çözümleri sosyal yeniliği teşvik etmekte, sanal dünyanın gerçek dünyayı geliştirme olanaklarını geliştirmektedir. Grup, 140’tan fazla ülkede her boyutta, her endüstride 220.000’den fazla müşteriye değer katmaktadır. Daha fazla bilgi için www.3ds.com adresini ziyaret edin.

Sanayi, devamlı olarak sac metal parçalarına artan taleple karşılaşmaktadır. Bu konudaki esas odak nokta, bir ürünün kalitesini doğrudan yansıttığı için görünür yüzeyler üzerindedir. Özellikle otomotiv asma parçalarının imalat işlemi sırasında, örneğin boyunduruk, yapışkan artıklar veya aşınmış aletlerden neredeyse hiç tespit edilebilir kusura rastlanmamaktadır.

Optik metroloji, serilere eşlik eden ve tekrarlanabilen kusurların değerlendirilmesini sağlamaktadır, böylelikle sonraki düzeltici eylemler daha çok amaca yönelik olarak tanımlanabilir. Parametrik hesaplama yöntemiyle, bir denetçinin geleneksel taşlama yöntemi ile ihtiyaç duyacağından daha az bir sürede objektif sonuçlara ulaşılabilmektedir.

13 Temmuz 2017’de düzenlenen aşağıdaki konularda İngilizce olarak düzenlenen “Sac Levha Parça Yüzey Analizi” eğitim webinarını izleyebilirsiniz.

 • Sac metal parçalar üzerinde tipik yüzey kusurları
 • Yazılımdaki yüzey kusurları haritası – Ve nasıl çalıştığı?
 • Canlı yazılım uygulamaları: Kusurları algılama ve analiz etme
 • Hesaplama yönteminde teorik arka plan

 

İngilizce web semineri izlemek için kayıt olunuz.

*

**

*
'* Gerekli Alan'

Ürün dokümantasyonunu 3D’nin tüm avantajlarını kullanarak oluşturun ve hız kazanın

 

WEBİNARI İZLEYİN

 

Sizin için hazırladığımız bu webinarda Dassault Systemes’in ürün dokümantasyonuna yönelik programı olan CATIA Composer’ın firmaların ürün dokümantasyon süreçlerine ne gibi faydalar sağladığını bulabileceksiniz.

Bu webinarda CATIA Composer programının aşağıdaki yeteneklerini keşfedebilirsiniz:

 • Teknik Dokümantasyon oluşturma
 • BOM
 • Teknik İllüstrasyon
 • Yüksek Çözünürlüklü Resimler oluşturma
 • İnteraktif eğitim, servis, satış ve pazarlama materyalleri oluşturma
 • Tasarım ve Dokümantasyon süreçlerini paralel olarak gerçekleştirme
 • İnteraktif animasyonlar oluşturma
 • Oluşturulan tüm içerikleri PDF veya HTML olarak paylaşma.

Değerli zamanınızı ayırıp izleyeceğiniz bu çalışmanın sizler için faydalı olmasını diliyoruz. Sorularınız ve diğer istekleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

gom-work-shop-atos-postos-aramis-scanbox
Büyüyen kalite gereklilikleri, yüksek maliyet ve zaman baskısı günümüzde tüm sac metal endüstrisini etkilemektedir. Bu talepleri yerine getirmek için tasarım mühendisleri, araç üreticileri ve araştırma-geliştirme, üretim ve kalite kontrol uzmanlarının giderek optik ölçüm sistemlerine ilgileri ve ihtiyaçları artmaktadır.
GOM firması her sene sektör odaklı etkinlikler düzenleyerek endüstrilerdeki ihtiyaçları ve merak edilenleri karşılayabilmek adına tartışma ve bilgilendirme ortamı oluşturmaktadır.
Bu yıl GOM firması tarafından düzenlenen uluslararası workshop serisi ile aynı zaman dilimi içerisinde farklı ülke ve lokasyonlarda benzer anlatımlarla 2017 yılı Sac Metal yılı olarak belirlenmiştir. Uluslararası workshop serisinin Türkiye ağını Cadem ailesi olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.
12 Nisan 2017 tarihinde Podyum Davet Opal salonunda ‘Sac Metal Şekillendirme Süreçlerinde 3D Metroloji’ konulu workshop; tasarım mühendisleri, kalıpçılar, araştırma geliştirme uzmanları, üretim sorumluları ve kalite kontrol alanında uzman 125 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.
COŞKUNÖZ KALIP MAKİNA SAN ve TİC. A.Ş., EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş. ve FORD OTOSAN firmalarından konuşmacılar günlük uygulamalardan örnekler sunarak, optik ölçüm sistemlerinin tüm proses zincirine entegrasyonu sayesinde nasıl geliştirme sürelerini kısaltıp, üretim akışlarını geliştirdiklerini ve dolayısıyla şirketin kârlılığını artırmasına nasıl yardımcı olduklarını anlatan sunumlar yapmışlardır. Bu kullanıcı deneyimleriyle birlikte CADEM ekibi olarak, 3D Metroloji alanında ve ölçme-kalite kontrol yazılımında en son gelişmeleri tanıtmak için canlı sunumlar gerçekleştirdik.
Canlı sunumlarda; online takip ile montaj ve konumlandırma çalışmaları, şekillendirme kalıpları, seri sac parça kalite kontrolü, şekillendirme sınır analizi & süreç optimizasyonu için canlı ölçümler yapılmıştır.

Sunumlar hakkında detaylı bilgi almak için http://cadem.com.tr/gomworkshop/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2 Mart 2017 tarihinde Hilton Bursa Otel’de gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde bizler ile birlikte olan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Dassault Systemes ve ICAM çözümlerinin yer aldığı etkinliğimizde CATIA V5 CAM yenilikleri, CAM’de V6 avantajları ve CAM için Bulut Teknolojisi çözümlerimiz detaylı bir şekilde işlendi.

Deneyimli Uygulama Mühendisi Ahmed Hadj Ali’in sunumunda ICAM ile tezgah simülasyonu ve NC kod optimizasyonun sağladığı fayda katılımcılar ile paylaşıldı.

Cadem olarak yer aldığımız Milliyet “ Ürün Yaşam Döngüsü ” özel gazetesi 23 Ocak 2017 tarihinde tüm yurt genelinde yayımlandı.

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (Product Lifecycle Management) özel gazetesi, PLM sektörün ülkemizde gelmiş olduğu son noktayı vurgulayarak, gelişen tüketici talebine paralel olarak sektörde atılan adımlara yer vermiştir.