default-logo

Sanayi, devamlı olarak sac metal parçalarına artan taleple karşılaşmaktadır. Bu konudaki esas odak nokta, bir ürünün kalitesini doğrudan yansıttığı için görünür yüzeyler üzerindedir. Özellikle otomotiv asma parçalarının imalat işlemi sırasında, örneğin boyunduruk, yapışkan artıklar veya aşınmış aletlerden neredeyse hiç tespit edilebilir kusura rastlanmamaktadır.

Optik metroloji, serilere eşlik eden ve tekrarlanabilen kusurların değerlendirilmesini sağlamaktadır, böylelikle sonraki düzeltici eylemler daha çok amaca yönelik olarak tanımlanabilir. Parametrik hesaplama yöntemiyle, bir denetçinin geleneksel taşlama yöntemi ile ihtiyaç duyacağından daha az bir sürede objektif sonuçlara ulaşılabilmektedir.

13 Temmuz 2017’de düzenlenen aşağıdaki konularda İngilizce olarak düzenlenen “Sac Levha Parça Yüzey Analizi” eğitim webinarını izleyebilirsiniz.

 • Sac metal parçalar üzerinde tipik yüzey kusurları
 • Yazılımdaki yüzey kusurları haritası – Ve nasıl çalıştığı?
 • Canlı yazılım uygulamaları: Kusurları algılama ve analiz etme
 • Hesaplama yönteminde teorik arka plan

 

İngilizce web semineri izlemek için kayıt olunuz.

*

**

*
'* Gerekli Alan'

Ürün dokümantasyonunu 3D’nin tüm avantajlarını kullanarak oluşturun ve hız kazanın

 

WEBİNARI İZLEYİN

 

Sizin için hazırladığımız bu webinarda Dassault Systemes’in ürün dokümantasyonuna yönelik programı olan CATIA Composer’ın firmaların ürün dokümantasyon süreçlerine ne gibi faydalar sağladığını bulabileceksiniz.

Bu webinarda CATIA Composer programının aşağıdaki yeteneklerini keşfedebilirsiniz:

 • Teknik Dokümantasyon oluşturma
 • BOM
 • Teknik İllüstrasyon
 • Yüksek Çözünürlüklü Resimler oluşturma
 • İnteraktif eğitim, servis, satış ve pazarlama materyalleri oluşturma
 • Tasarım ve Dokümantasyon süreçlerini paralel olarak gerçekleştirme
 • İnteraktif animasyonlar oluşturma
 • Oluşturulan tüm içerikleri PDF veya HTML olarak paylaşma.

Değerli zamanınızı ayırıp izleyeceğiniz bu çalışmanın sizler için faydalı olmasını diliyoruz. Sorularınız ve diğer istekleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

gom-work-shop-atos-postos-aramis-scanbox
Büyüyen kalite gereklilikleri, yüksek maliyet ve zaman baskısı günümüzde tüm sac metal endüstrisini etkilemektedir. Bu talepleri yerine getirmek için tasarım mühendisleri, araç üreticileri ve araştırma-geliştirme, üretim ve kalite kontrol uzmanlarının giderek optik ölçüm sistemlerine ilgileri ve ihtiyaçları artmaktadır.
GOM firması her sene sektör odaklı etkinlikler düzenleyerek endüstrilerdeki ihtiyaçları ve merak edilenleri karşılayabilmek adına tartışma ve bilgilendirme ortamı oluşturmaktadır.
Bu yıl GOM firması tarafından düzenlenen uluslararası workshop serisi ile aynı zaman dilimi içerisinde farklı ülke ve lokasyonlarda benzer anlatımlarla 2017 yılı Sac Metal yılı olarak belirlenmiştir. Uluslararası workshop serisinin Türkiye ağını Cadem ailesi olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.
12 Nisan 2017 tarihinde Podyum Davet Opal salonunda ‘Sac Metal Şekillendirme Süreçlerinde 3D Metroloji’ konulu workshop; tasarım mühendisleri, kalıpçılar, araştırma geliştirme uzmanları, üretim sorumluları ve kalite kontrol alanında uzman 125 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.
COŞKUNÖZ KALIP MAKİNA SAN ve TİC. A.Ş., EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş. ve FORD OTOSAN firmalarından konuşmacılar günlük uygulamalardan örnekler sunarak, optik ölçüm sistemlerinin tüm proses zincirine entegrasyonu sayesinde nasıl geliştirme sürelerini kısaltıp, üretim akışlarını geliştirdiklerini ve dolayısıyla şirketin kârlılığını artırmasına nasıl yardımcı olduklarını anlatan sunumlar yapmışlardır. Bu kullanıcı deneyimleriyle birlikte CADEM ekibi olarak, 3D Metroloji alanında ve ölçme-kalite kontrol yazılımında en son gelişmeleri tanıtmak için canlı sunumlar gerçekleştirdik.
Canlı sunumlarda; online takip ile montaj ve konumlandırma çalışmaları, şekillendirme kalıpları, seri sac parça kalite kontrolü, şekillendirme sınır analizi & süreç optimizasyonu için canlı ölçümler yapılmıştır.

Sunumlar hakkında detaylı bilgi almak için http://cadem.com.tr/gomworkshop/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2 Mart 2017 tarihinde Hilton Bursa Otel’de gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde bizler ile birlikte olan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Dassault Systemes ve ICAM çözümlerinin yer aldığı etkinliğimizde CATIA V5 CAM yenilikleri, CAM’de V6 avantajları ve CAM için Bulut Teknolojisi çözümlerimiz detaylı bir şekilde işlendi.

Deneyimli Uygulama Mühendisi Ahmed Hadj Ali’in sunumunda ICAM ile tezgah simülasyonu ve NC kod optimizasyonun sağladığı fayda katılımcılar ile paylaşıldı.

Cadem olarak yer aldığımız Milliyet “ Ürün Yaşam Döngüsü ” özel gazetesi 23 Ocak 2017 tarihinde tüm yurt genelinde yayımlandı.

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (Product Lifecycle Management) özel gazetesi, PLM sektörün ülkemizde gelmiş olduğu son noktayı vurgulayarak, gelişen tüketici talebine paralel olarak sektörde atılan adımlara yer vermiştir.

Uludag Racing Formula SAE Team, 8-13 Ağustos 2017 Hockenheim’da düzenlenecek olan Formula Student Germany’17 yarışında ülkemizi temsil etmek için ön sınavı başarıyla geçmiş oldukları için genç arkadaşlarımızı tebrik ederiz.

Uluslararası takımlarla aynı pistte yer alacakları bu etkinlikte UR04  ile Hockenheim ‘de tüm ekibe şimdiden başarılar dileriz.

Bil-Kazan! Yarışması websitemiz üzerinden Paylaş Kazan olarak devam edecek.

Bil Kazan yarışmamızda 11. Hafta ödülünü kazanan Çağlar Tekbaş olmuştur.

Önümüzdeki haftalarda sizler için hazırlanan anket için web sitemizi ziyaret ederek sizler de kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Bil-Kazan! Yarışması websitemiz üzerinden devam ediyor.

Bil Kazan yarışmamızda 10. Hafta ödülünü kazanan Fatih Üzümoğlu olmuştur.

Önümüzdeki haftalarda sizler için hazırlanan sorular için aşağıda yer alan bannera tıklayarak sizler de kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

bil-kazan

Bil-Kazan! Yarışması websitemiz üzerinden devam ediyor.

Bil Kazan yarışmamızda 9. Hafta ödülünü kazanan Gökhan Belek olmuştur.

Önümüzdeki haftalarda sizler için hazırlanan sorular için aşağıda yer alan bannera tıklayarak sizler de kazanma şansı yakalayabilirsiniz.bil-kazan

Bil-Kazan! Yarışması websitemiz üzerinden devam ediyor.

Bil Kazan yarışmamızda 8. Hafta ödülünü kazanan Ufuk Bircan Özkan  olmuştur.

Önümüzdeki haftalarda sizler için hazırlanan sorular için aşağıda yer alan bannera tıklayarak sizler de kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

bil-kazan