default-logo

CademKinamaBanner

Bursa’da gerçekleştirdiği etkinlikte inovasyon teması ele alındı.
Cadem İnovasyon Günleri’16 otomotiv, havacılık, savunma ve raylı sistemler alanında Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarının yöneticilerinin katılımı ile Bursa’da gerçekleştirildi. Cadem İnovasyon Günleri’16’da pazar, sektör, ürün ve hizmetlerde küresel rekabet ile oluşan değişime uyum sağlamak, büyüme ve karlılık için inovasyondan nasıl faydalanılacağı konuşuldu, inovasyon için PLM gibi işbirliği platformlarının önemi vurgulandı.

Cadem ailesi 16 – 17 Ekim 2015 tarihlerinde Yalova Lova Hotel’de  bir araya geldi. PLM, Metroloji ve Teknik grupları ile birlikte siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına neler yapılabileceği  konuşuldu. Samih Yedievli’nin moderatörlüğünde farkındalık çalışmaları yürütüldü. Aramıza yeni katılan arkadaşlar ile birlikte gücüne güç katan Cadem ailesi, bünyesinde yer alan tüm grup çalışanları ile bir araya gelerek verimli ve keyifli zaman geçirdi.

Değerli Müşterilerimiz,

Kış saatine geçiş uygulaması sırasında client (istemci) ile lisans server (sunucu) arasındaki saat farkı oluşması lisans hatasına neden oluyor.

Sorunun çözümü için lütfen lisans server ile clientların aynı saat / tarih değerlerinde getiriniz.

Cadem A.Ş. olarak 5-7 Kasım 2015 tarihlerinde 7. Kontrol, Metroloji, Test ekipmanları ve Endüstriyel Yazılım fuarında gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Cadem Metroloji grubu olarak anatomistler, radyaloglar ve antropologlar ile bir araya geldiğimiz ARA2015 kongresine katılım sağladık. Sergi alanındaki standımızda katılımcılar ile buluşmuş olmamızın yanı sıra Metroloji grup yöneticimiz Volkan TÜREMİŞ 2 çalıştay ve 1 bilimsel programda hazırlamış olduğu sunumlarıyla etkinliğe katkıda bulundu. Bu etkinlikte katılımcılar ürünlerimizi kullanarak teknolojileri anlamaya çalıştılar.

Cadem ailesi olarak 13 Şubat 2016 tarihinde Lova Hotel’ de gerçekleştirdiğimiz Cadem 2020 toplantımızda ” Duygular ve Kararlar ” konusunda bizlere eşlik eden Prof.Dr. Acar Baltaş’ a teşekkür ederiz.

 
acar-baltas

23 Mayıs 2012 tarihinde Bursa BAIA otelde gerçekleştirilen Cadem Teknoloji Günleri 2012 – Makine İmalatçıları Gününe Bursa ve çevre illerden bir çok firma katıldı.

Artık çok karmaşık hale gelmiş ekipman tasarım sürecine ve yönetimine ilişkin konulardan bahsedilen etkinliğimizde tüm katılımcılar CATIA V6`yı kullanma fırsatı da yakaladılar, aynı zamanda katılımcı firmalar arasında bir sosyal ağ kurulmuş oldu ve her firma kendi tecrübelerini birbiri ile paylaştı.

Uzun yıllardır Cam konusunda önemli geliştirmeler yapmış olan Dassault Systemes yenilikçi adımlarını Cam konusunda da atmaya devem ediyor. V6 Teknolojisi ile ürün gamını aynı platform üzerinde toplayıp İmalat Çözümlerini Delmia markasında birleştirmiştir. Dolayısı ile Cam kısmı Delmia markası ile gelişimine hızlanarak devam etmektedir.

V6 Cam’in avantajlarını genel olarak Şu şekilde sıralayabiliriz;
3dexperience: Dassault Systemes bütün ürünlerinde gerçekçi 3 boyutlu deneyimler yaşatarak ürünün üretilmeden önceki hatalarını minimize etmektedir.

PLM: Ürün Yaşam Çevrimi Yönetimi anlamına gelen PLM alt yapısı sayesinde artık bir kesici takım PLM elemanı olarak ele alınmaktadır. Takım Kataloğu, montaj kataloğu hazırlamak ve yönetmek çok daha kolay hale gelmiştir. Bir takımın hangi parçalarda ve operasyonlarda kullanıldığı rahatlıkla bulunabilmektedir. Bir takımı değiştirdiğinizde (sildiğinizde) sistem içerisinde neleri etkileyeceğini görebilirsiniz. Bunun yanında NC Kod takibi ve revizyonu da mümkün olmaktadır.

Tezgah Simülasyonu: V6 teknolojisi ile birlikte Tezgah Simülasyonu da önemli beceriler kazanmıştır. Çok karmaşık mekanizmalı CNC Tezgahlarda dahi V6 teknolojisi sayesinde NC Kod simülasyonu ile hatalar önceden görülebilmekte ve gerekli önlemler alınabilmektedir. Örnek olarak tezgah limitlerini henüz takım yolu hesaplama işleminde sizlere göstererek önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca eksen optimzasyonları ile gereksiz veya uzun eksen hareketlerinden kurtulabilmektesiniz.

 

 

 

 

Daha Kolay Kullanım: V6 Teknolojisi ile Cam ürünlerine erişim tek pencerede sadeleştirilmiştir. Sadeleştirilmiş ekran ile çok farklı operasyonlara aynı pencereden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Sadeleştirilmiş Modul Yapısı: V6 cam Modüllerinde ürün yapısı daha sade ve daha dolu hale getirilmiştir. Daha önce opsiyon olarak sunulan bir çok paket standart paketler içerisinde bulunmaktadır. (Örnek: Prismatic Machining Assistant ve step gibi)

18

Önemli teknik geliştirmeler: Yukarıda saydığımız önemli geliştirmelerin yanında ürün bazında ki geliştirmelerden bir kaçını sıralarsak ;

2) T kesici takım ile özellikle kesme çeliklerinin (sac kalıpçılığı) daha kolay işlenmesine yönelik strateji ilave edilmiştir.

 

3) Contour Driven ile helix 3d adım tekniği ile daha kaliteli yüzeyler elde edebilirsiniz.

4) Çoklu İşlemci Desteği: Aynı anda farklı operasyonlar için çoklu işlemci desteğ sayesinde takım yolu hesaplama sürelerinde optimizasyon sağlamaktadır.

26

ATOS ScanBox – 3D optik ölçüm odası

ATOS ScanBox tam otomatik halde 3D sayısallaştırma ve inspection işlemlerini gerçekleştirebilen tak&çalıştır ölçüm odasıdır. Tamamıyla endüstriyel amaçlara göre optimize edilmiş parçaların, yüksek güvenliğin ve mobilitenin bir arada toplandığı satışa hazır 3D ölçüm makinesidir.

Koordinat Ölçüm Makinesi

ATOS ScanBox alışılmış CMM`ler ile karşılaştırılabilecek yatırım hacmine sahip bir 3D optik ölçüm cihazıdır. Ancak bundan farklı olarak küçük parçalardan büyük parçalara kadar bütün ürünlerde yüzeylerin tamamından ölçüm olanağı, gayet basit ve anlaşılır bir ölçüm sonucu ve tam manasıyla tüm detaylarına kadar hazırlanmış bir raporlama imkanı sağlamaktadır.

Tak&Çalıştır Çözümü

Tak&Çalıştır çözümü tamamıyla otomasyon uygulanmış sayısallaştırma, inspection ve raporlama işlemlerinin hepsini içermektedir. Herhangi başka bir çözüme gerek duymamaktadır. Tak&Çalıştır çözümü için tek gerekli olan sistem için uygun bir yer ve güç kaynağıdır.

Küçük Adımlar Büyük Olanaklar

ATOS ScanBox sadece 11 m2 yer kaplamasına rağmen 2m`lik parçaların dahi taranabilmesine imkan sağlamaktadır. Daha küçük parçalar içim çözüm arandığında da sadece 5m2 yer kaplayan çözüm de mümkündür. Ayrıca sınırlı ölçülerdeki parçalar ile farklı konfigürasyon oluşturmak mümkündür.

Mobil, Tam Otomasyonel Kalite Kontrol

ATOS ScanBox mobil bir çözümdür. Hiçbir şekilde kullanılacağı yerin tabanına sabitlenmesi gerekmez veya altına herhangi başka bir tabla istemez. Kolayca kurulur ve gerektiğinde kolayca toplanabilir. Gerektiği durumlarda yeni projelere göre yerleşkede başka yerlere konumlandırılabilir.

Kısa Teslim Süresi

ATOS ScanBox`ın teslimi ve kurulumu çok kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Birkaç hafta içinde tam manasıyla hazır bir şekilde kullanımınıza sunulabilmektedir. Ayrıca tam paket şeklinde her türlü dokümanı, eğitimi, dünya genelinde ve bölgesel olarak her türlü desteği içermektedir.

ATOS ScanBox, yüksek güvenlik ile size tam manasıyla 3D sayısallaştırma, inspection ve raporlama sunan tam otomasyonel olması sayesinde hem süreden hem de maliyetlerden kazanç sağlamanızı sağlayan bir ölçüm cihazıdır.