default-logo

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformu Renault Grubu bünyesinde 10000 kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

cadem_ds_renaultRenault Global mühendislik bölümü ilk seferde doğru ürünü geliştirmek amacı Dassault Systèmes ile iş birliğine gitmiştir. Adı “NewPDM” olan bu proje Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformu kullanarak gerçekleştirmiştir.

Renault Grubu üretim kısmındaki tüm ekiplerini birleşik bir platform üzerinde gerçek zamanlı işbirliği için bir araya getirmiştir. Bu sayede dünya çapındaki mühendislik merkezlerinin tamamında Dassault Systèmes sanal işbirlikçi tasarım ve simulasyon uygulamalarını hayata geçirmiştir.

Bu uygulamalar “Target Zero Defect” endüstri çözüm deneyimin temelini oluşturmaktadır. “NewPDM” programı Renault grubu bünyesinde mühendislik ve dijital hızlanma için anahtar rolü üslenmektedir.

Renault Grubu bünyesinde küresel mühendislik operasyonlarından sorumlu olan Gaspar Gascon Abellan Dassault Systèmes ‘in desteği ile grup bünyesindeki Renault, Dacia ve Renault Samsung Motors markaları için dijital projelerinde ve fiziksel uygulamalarında birçok fayda sağladıklarını dile getirdi.

“NewPDM” sayesinde, çok yakında ürünlerinin kalitesini ve sağlamlığı arttırmayı hedeflediklerini, yenilikçi kavramlar ile müşterilerin karşısına çıkmayı arzu ettiklerini belirtti.

Kaynak : cimdata.com

Bil-Kazan! Yarışması websitemiz üzerinden devam ediyor.

Bil Kazan yarışmamızda 1. Hafta ödülünü kazanan Kadir Kaptan olmuştur.

Önümüzdeki haftalarda sizler için hazırlanan sorular için aşağıda yer alan bannera tıklayarak sizler de kazanma şansı yakalayabilirsiniz.bil-kazan

kadir-kaptan

3. Uluslararası Demiryolu Endüstrisi ve Teknolojileri Konferansı

Cadem’in AR-GE sponsoru olduğu 3. Uluslararası Demiryolu Endüstrisi ve Teknolojileri Konferansı 07 Eylül 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Cadem Genel Müdür Yardımcısı Nedret Kademli’nin  ‘‘Tren endüstrisinde gelecek 15 yıl üzerindeki trendler’’ konusundaki sunumu ile partneri olduğumuz Dassault Systemes’ in çözümleri katılımcılar ile paylaşıldı.

Gerçekleşen konferansta Demiryolu Endüstrisine yönelik devlet politikaları, demiryolu endüstrisi altyapı hizmet projeleri ile birlikte, demiryolu endüstrisinde güncel gelişmeler, mevzuatlar, projeler, yerlileştirme konusu detaylı bir şekilde işlendi. Bu içeriklerin ardından Disel raylı sistem teknolojilerindeki güncel durum ile demiryolu endüstrisi işbirliği yatırımları başlıkları konusunda uzmanlar tarafından masaya yatırıldı.

Konferansta ayrıca sanayi de millileşme konusunda gurur kaynağı olan Milli Yük Vagonu hakkında da detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Son yıllarda yürütülen TSI ve ECM sertifikasyon çalışmaları ve yürütülen Ar-Ge faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca Milli Tren Projesi kapsamında şirketin yürütücülüğünü yaptığı “Yeni Nesil Milli Yük Vagonu” projesinde gelinen son nokta değerlendirildi.

Toplu taşıma iletişim teknolojilerin kullanımında Türkiye’de nasıl konumlandığı ile birlikte teknolojik gelişmelerin yer aldığı son oturumda hata tespit sistemlerinden,  dünya trendlerine ve taşımacılık çözümleri konusunda uzman firmaların sunumlarında işlenmesi ile birlikte katılımcıların aktif katılımı ile akıldaki sorular cevaplandı.

CATIA Machining’de %60’a varan indirimlerden yararlanın ve programlama sürenizi kısaltın.

CATIA for Design’ın gücünü zaten biliyorsunuz.

Bu güce şimdi de CATIA Machining ile tasarım ve üretimi entegre ederek fazlasıyla tasarruf etme fırsatı eklendi.

Eylül 2016 sonuna kadar geçerli %60’a varan indirimlerden yararlanarak tasarruflarınızı daha da artırabilirsiniz.

CATIA Machining’de şu özellikler bulunur:

  • Tasarımdan üretime kadar tek bir ortam olduğundan artık katı model dönüşümü için vakit kaybetmezsiniz.
  • Ürün tasarımı, üretim süreci ve kaynaklar arasındaki tam entegrasyon sayesinde değişiklikler daha hızlı ve otomatik gerçekleştirilir.
  • Karmaşık döndürme, 2,5 eksenli işleme ve 3 – 5 eksenli frezeleme için güçlü bir esnek makine işlemleri seçimi sağlanır.
  • Şirketinizin teknik bilgileri ve en iyi uygulamaları kullanılarak gerçekleştirilen üst düzey otomasyon ve standardizasyon ile programlama süresi artık daha kısa hale getirilir.

Eylül sonuna kadar CATIA Machining’de %60’a varan indirimlerden yararlanın.

Kampanya hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

CATIA V5 CAM yenilikleri ve havacılık için altın ipuçları web seminerini izlemek için tıklayınız.

CademKinamaBanner

Bursa’da gerçekleştirdiği etkinlikte inovasyon teması ele alındı.
Cadem İnovasyon Günleri’16 otomotiv, havacılık, savunma ve raylı sistemler alanında Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarının yöneticilerinin katılımı ile Bursa’da gerçekleştirildi. Cadem İnovasyon Günleri’16’da pazar, sektör, ürün ve hizmetlerde küresel rekabet ile oluşan değişime uyum sağlamak, büyüme ve karlılık için inovasyondan nasıl faydalanılacağı konuşuldu, inovasyon için PLM gibi işbirliği platformlarının önemi vurgulandı.

Cadem ailesi 16 – 17 Ekim 2015 tarihlerinde Yalova Lova Hotel’de  bir araya geldi. PLM, Metroloji ve Teknik grupları ile birlikte siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına neler yapılabileceği  konuşuldu. Samih Yedievli’nin moderatörlüğünde farkındalık çalışmaları yürütüldü. Aramıza yeni katılan arkadaşlar ile birlikte gücüne güç katan Cadem ailesi, bünyesinde yer alan tüm grup çalışanları ile bir araya gelerek verimli ve keyifli zaman geçirdi.

Değerli Müşterilerimiz,

Kış saatine geçiş uygulaması sırasında client (istemci) ile lisans server (sunucu) arasındaki saat farkı oluşması lisans hatasına neden oluyor.

Sorunun çözümü için lütfen lisans server ile clientların aynı saat / tarih değerlerinde getiriniz.

Cadem A.Ş. olarak 5-7 Kasım 2015 tarihlerinde 7. Kontrol, Metroloji, Test ekipmanları ve Endüstriyel Yazılım fuarında gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Cadem Metroloji grubu olarak anatomistler, radyaloglar ve antropologlar ile bir araya geldiğimiz ARA2015 kongresine katılım sağladık. Sergi alanındaki standımızda katılımcılar ile buluşmuş olmamızın yanı sıra Metroloji grup yöneticimiz Volkan TÜREMİŞ 2 çalıştay ve 1 bilimsel programda hazırlamış olduğu sunumlarıyla etkinliğe katkıda bulundu. Bu etkinlikte katılımcılar ürünlerimizi kullanarak teknolojileri anlamaya çalıştılar.