default-logo

Hızlı prototip (numune parça) yapmaktaki amaç, üretilecek komple ürünün nasıl olacağını daha iyi anlamak, hissetmek; parçaların birbirleri ile uyumunu incelemek ve parçayı üretmeden işlevini test etme imkanını elde etmektir.

Parçanın 1:1 ya da daha küçük orandaki prototipini elde etmek amacıyla pek çok yöntem kullanılmakla birlikte, bugün en çok, CNC frezelerde 1:1 model işleme ve oto inşa teknolojileri ile hızlı prototiple kullanılmaktadır.

Kendi tesislerimizdeki 5 eksen 6X3X2h metre boyutlarındaki CNC tezgahlarda farklı poliüretan ve epoksi türleri, ahşap ve türevleri , alüminyum vb. malzemeler CAD verilerinden doğrudan şekil işlemesi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemle doğrudan parçayı üretebileceği gibi, çok sayıda parça elde etmek amacıyla hızlı kalıp ya da model işlemesi yapılmaktadır.

Ayrıca temsilcisi olduğumuz 3D Systems firmasının hızlı prototip makineleri ve 3D yazıcıları ile her türlü numune parça üretebilmekteyiz.
Konsept görünüş kontrolü, boyutsal değerlendirme, eskiz modeli, döküm modeli, sahne dekoru ve replika için kullanılabilen farklı yoğunluklarda strafor blokları 50m/dk ile en verimli şekilde işletebilirsiniz.

  • 5 eksenli CNC, Yüksek hız, Hassas ve ekonomik, 6x3x2m işleme kapasitesi
  • 1 mm.den 1 m.ye kadar hızlı prototip parça

 

3D Systemes

Partnerlerimiz

 logo

3dsystems-logo3
Yukarı Git