METROLOJİ SİSTEMLERİ – GOM ÇÖZÜMLERİ

“Gesellschaft für Optische Messtechnik” (GOM), bileşenlerin üç boyutlu koordinat ölçümü ve deformasyon ölçümü için optik metroloji sistemlerini geliştirir, üretir ve dağıtır. Ölçüm sistemleri dijital görüntü işleme üzerine kurulu olup ürün geliştirme ve kalite güvencesi, malzeme ve bileşen testlerinde kullanılır. Otomotiv, havacılık ve uzay endüstrisi şirketleri, tedarikçileri ve çeşitli tüketim malları üreticileri ile araştırma tesisleri dünya genelinde GOM sistemlerini kullanmaktadır.

Optik 3D Ölçüm & Analiz

ATOS

Endüstriyel optik 3D tarayıcıların ATOS serisi, yüksek hızda ayrıntılı çözünürlük ile doğru taramalar sağlar. Sac metal parçalar, takım & kalıplar, türbin bıçakları, enjeksiyon döküm parçaları, prototip vb. bileşenler için 3D ölçüm verileri ve analizleri sunar.

Optik 3D Ölçüm Makineleri

ATOS ScanBox

ATOS ScanBox, üretim ve imalat sürecinde etkili bir kalite kontrolü için GOM tarafından geliştirilen eksiksiz bir optik 3D ölçüm makinesidir. Büyüken küçüğe tüm parçalar tam uyumludur. Farklı parça boyutları ve uygulamalar için 9 model mevcuttur.

Taşınabilir Ölçüm Sistemi

TRITOP

Taşınabilir TRITOP sistemi, 3 boyutlu nesnelerin koordinatlarını hızlı ve hassas bir şekilde ölçer. Dokunsal 3 boyutlu koordinat ölçüm makineleri ile geleneksel olarak gerçekleştirilen ölçüm görevleri artık TRITOP ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Konumlandırma

PONTOS Live

PONTOS Live, CNC makinelerinde hassas hizalama, armatürlerin ayarlanması gibi durumlarda kullanılan, bileşenlerin konumlandırılmasını sağlayan izleme sistemidir. PONTOS Live, GOM Touch Probe ile entegre edildiğinde optik olarak erişilmesi zor alanların denetlenmesini sağlamaktadır.

3D Deformasyon

ARAMIS

ARAMIS, dijital görüntü korelasyonuna dayanan, temassız ve malzemeden bağımsız bir ölçüm sistemidir. Sadece birkaç milimetrelik test nesnelerinin dahi tam olarak ölçülmesinde ve nokta bazlı analizleri yapabilmek için birkaç metre büyüklüğündeki yapısal bileşenlere yönelik etkili çözümler sunmaktadır.

Optik Şekillendirme

ARGUS

Doğru metal seçimini ve takım optimizasyonunu göz önünde bulunduran sac metal şekillendirme proseslerinin optimizasyonu, özellikle otomotiv endüstrisinde rekabet edebilirlik için belirleyici bir faktördür. Optik 3D şekillendirme analiz sistemi ARGUS, bu tür optimizasyon işlemlerini desteklemektedir.

ATOS & ARAMIS

Eğitim Paketleri

GOM eğitim kursları için kapsamlı iki paket sunar: 3 boyutlu tarama ve denetim uygulamaları için "ATOS Eğitim", malzeme ve bileşen testleri için "ARAMIS Eğitim". GOM eğitim paketleri ayrıca detaylı arka plan bilgisi ve daha pek çok katkı sağlayan laboratuvar testleri ve ders materyallerini içerir.

Doğru 3D Optik Ölçüm Cihazı Seçiminde Zorlanıyor Musunuz? Ürün Seçimi:

CADEM Metroloji Ekibi olarak, sektörünüze yönelik 3D optik ölçüm sistemi ve ulaşım, havacılık, savunma, otomotiv vb sektörler için ürün grubu öneriyoruz. İletişim formunu doldurun, uzman ekibimiz size geri dönüş yapsın.

Bilgileriniz başarı ile iletildi.
Scroll Up