1:1 Model İmalatı – Hızlı Prototip Üretimi

Hızlı prototip (numune parça) yapmaktaki amaç, üretilecek komple ürünün nasıl olacağını daha iyi anlamak, hissetmek; parçaların birbirleri ile uyumunu incelemek ve parçayı üretmeden işlevini test etme imkanını elde etmektir. Parçanın 1:1 ya da daha küçük orandaki prototipini elde etmek amacıyla pek çok yöntem kullanılmakla birlikte, bugün en çok, CNC frezelerde 1:1 model işleme ve oto inşa teknolojileri ile hızlı prototiple kullanılmaktadır.


5 Eksen CNC Tezgahlar

Model İşleme & Kalıp İmalatı

Kendi tesislerimizdeki 5 eksen 6X3X2h metre boyutlarındaki CNC tezgahlarda farklı poliüretan ve epoksi türleri, ahşap ve türevleri , alüminyum vb. malzemeler CAD verilerinden doğrudan şekil işlemesi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemle doğrudan parçanın üretebileceği gibi, çok sayıda parça elde etmek amacıyla hızlı kalıp ya da model işlemesi yapılmaktadır.


Hızlı prototip üretimine mi ihtiyacınız var?

Cadem 'in üretim ve mühendislik gücünü siz değerli müşterilerimize katma değer oluşturmak için kullanıyoruz. Hızlı, güvenilir ve ekonomik üretim çözümlerimizi daha yakından keşfetmek için bizimle şimdi iletişime geçin! Firmanıza en uygun teklif ile kısa sürede sizi arayacağız:

Bizimle İletişime Geçin

Strafor CNC İşleme – Strafor CNC Kesim

Konsept görünüş kontrolü, boyutsal değerlendirme, eskiz modeli, döküm modeli, sahne dekoru ve replika için kullanılabilen farklı yoğunluklarda strafor blokları 50m/dk ile en verimli şekilde işletebilirsiniz.

  • Yüksek Hızlı 5 eksenli CNC İşleme
  • 1 mm.den 1 m.ye kadar hızlı prototip parçalar
  • Hassas, ekonomik, 6x3x2m işleme kapasitesi

Strafor & Poliüretan Model Üretimi / CNC İşleme Örneklerimiz

3D Systemes

 

Partnerlerimiz

 logo

3dsystems-logo3
Yukarı Git
Scroll Up