TAI Stajyerlik Programına Cadem’den Eğitim Desteği

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin mezun olmaya aday olan Makine Mühendisliği öğrencilerine TAI tarafından sunulan stajyerlik programı kapsamında Cadem ve TAİ işbirliği şemsiyesi altında Tersine Mühendislik , ATOS Compact Scan ve TRITOP temel eğitimi ve öğrencilerimizin iş hayatını kısa bir simülasyon ile deneyimleyebilmeleri ve aldıkları teknik bilgileri pratiğe dökmelerini sağlamak adına Business Game organizasyonu gerçekleştirilmiştir.


Eğitimin Cadem PLM departmanı tarafından üstlenilen bölümü 7 hafta sürmüş ve Catia V5 üzerinde Tersine Mühendislik çalışmalarının yapılabildiği modüller öğretilmiştir. Eğitim, Mühendislik Uygulamaları Uzmanı Ümit Kanber tarafından verilmiştir.

Eğitimlerimizin bir diğeri Cadem Metroloji departmanı tarafından yürütülmüş olup geometrik ölçüm hizmeti sunan ATOS Compact Scan ve TRITOP cihazları ile tarama, kalite kontrol ve raporlama çalışmaları uygulamalı olarak öğretilmiştir. Bu eğitimler Metroloji Uygulama Mühendisi Ahmet İkizoğlu tarafından 5 haftalık bir süreçte öğrencilerin sınava tabi tutulması ile birlikte tamamlanmıştır.

Cadem İnsan Kaynakları departmanı tarafından yürütülen Business Game organizasyonunda ise katılım sağlayan öğrencilerin kendilerine verilen motor tasarımı görevini yerine getirirken farklı bakış açılarına sahip olmak, takımdaşlık, çok yönlülük gibi yetkinlikleri ile yarım gün süren etkinlik boyunca gösterme fırsatı yakalamışlardır.  Organizasyon sonrasında İş Hayatına Giriş konulu seminer ile IK Müdürümüz Bahar Paksoy Çizmecioğlu yakın gelecekte karşılaşabilecekleri kariyer hayatına dair konuları interaktif bir ortam içerisinde aydınlatmıştır. 5 gün süren 5 ayrı oturumda toplam 50 öğrenci ile yol arkadaşlığı yaptığımız bu etkinlik gelecek yıllarda farklı konseptlerle kampüslerde yer almaya devam edecektir.


TAI’nın üniversitelerle olan çalışmalarını geliştirme çerçevesinde başlattığı ve Cadem desteğini de alarak oluşturduğu bu programda stajyerlerin hem istihdamına, hem sektöre hazırlanmasına aynı zamanda ülkenin tersine mühendislik, metroloji ve iş hayatına giriş alanında ihtiyacını karşılayacak potansiyel adaylar yetiştirmesi açısından önemli çıktılar elde edilmiştir.

Comments : Off
Scroll Up