Cadem – Dijital Dönüşüm Çözümleri

3D Tarama Nedir?

3D tarama, geliştiricilerin, üreticilerin ve mühendislerin, ürünler ve araştırmalar için son derece yüksek kalitede benzerlikler, kalıplar, prototipler ve parçalar üretmesini sağladı. Otomotiv mühendisleri, havacılık teknisyenleri ve tıbbi araştırmacılar, yöntemlerini daha iyi analiz etmek ve iyileştirmek için kalıplar ve basılı parçalar kullandıklarından, mümkün olan en yüksek kalitede taramalara ihtiyaçları vardır. Bir 3D tarayıcı, bir motor parçasındaki bir eğriden ya da insan kalbinin bir kopyasından gelen verileri yanlış saptarsa, ortaya çıkan araştırma netlik ve hassasiyetten yoksundur. Tersine mühendislik tarayıcıları, üretim sürecini büyük ölçüde tamamladı, çünkü mühendislerin doğru verileri ölçmelerine ve nesneleri tam olarak ilk üretildiği gibi üretmelerine olanak tanıyor.

Mimarisini ve inceliklerini incelemek için bir nesneyi yapılandırabilmek rekabetçi veri analizi için çok önemlidir. 3D tersine mühendislik, üreticilere bir ürünün kullanılabilirliğini artırmak, gelecekteki hataları önlemek ve gerekli iyileştirmeleri yapmak için ihtiyaç duydukları bilgileri verir. Satın alınabilirliği ve küçük boyutu ile popüler olan bir ürün 3D el tarayıcısıdır(handscanner). Teknoloji paranızın karşılığını en iyi şekilde alabilecek gibi görünse de, 3D taramayı tanıtmanın en kolay yolu gibi görünse de, yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Tesis yöneticisi, ürün mühendisi veya marka üreticisi olun, müşterilerinize kaliteyi sağlamak isteyeceksiniz. 3D tarayıcılar, ürünlerin yeniden yaratılması ve iyileştirilmesi için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri edinmenizi kolaylaştırır, ancak bu verileri doğru bir şekilde ölçmek, hangi tarayıcıların en iyi sonuç verdiğini ve nedenini bilmek zorunda kalacağınız anlamına gelir.Üretim tesisinize seçeceğiniz sistem konusunda bilinçli bir karar vermek için Handscanner 3D tarayıcılar, mobil olmayan 3D tarayıcılar ve 3D tersine mühendislik hakkında bilmeniz gereken her şeyin bir listesini içeren bu içeriği inceleyebilirsiniz.

Tersine Mühendislik, Kaliteli Veriler, Kaliteli Ürünler

3D tersine mühendisliğin amacı, bir ürünün makyajı hakkında size doğru bilgi veren basılı uyarlamaları veya hassas taramaları yeniden oluşturabilmektir. Karmaşık teknik çalışmaları sayesinde, tarayıcılar, doğal insan hatası nedeniyle kaçırmanız gereken bilgileri toplar.

Portatif 3D tarayıcılar ile tersine mühendislik, taramaları mobil olmayan tarayıcılardan yapılan taramalardan daha zorlaştıracaktır. Çoğu durumda, tersine mühendislik için en iyi 3D tarayıcı, hassasiyetin ortadan kaldırılması nedeniyle temassız bir metroloji çözümüdür. Havacılık, döküm, otomotiv, tıp ve diğer birçok alan ileri teknolojiden elde edilen kesin verilere dayanmaktadır. Yüksek çözünürlüklü taramalara sahip olmak için, veri topladığınız nesnenin üzerine sürekli giren otomatik sistemlere ihtiyacınız var. Ölçülebilir tüm noktaları 3D el tarayıcılardan daha kesin olarak yakalayacaktır.

Kalite verileri tersine mühendislik için önemlidir, çünkü parçaların kusursuz şekilde sökülmesi ve yeniden yapılandırılması gerekir. Kararsız bir ölçüm, karmaşık geometrik şekillerin model oluşturulmasını engelleyebilir ve yanlış verileri düzeltmek için gereksiz zaman harcayacaksınız. Tersine mühendislik için en iyi 3D tarayıcısına sahip olduğunuzdan emin olmak için, tarayıcınızı tam olarak ne için kullanacağınıza dair bir fikir edinmek isteyeceksiniz.

3D Handscanners ile Üretim Alanında Hassasiyet

Portatif 3D tarayıcı ile tersine mühendislik, mobil olmayan 3D tarama seçeneklerinden biraz daha fazla hassasiyet gerektirir. Makine, taradığınız nesneden ölçülebilir verileri yavaşça ve düzenli bir şekilde toplayan mekanik bir kola bağlı değildir. Verileri kendiniz toplamalısınız ve gerekli her açıdan bir tarama yaptığınızdan emin olmalısınız. Çoğu zaman, bu makinelerin yanılabilirliği, tarayıcıyı kullanan kararsız bir el nedeniyledir. İnsanların, taradıkları nesneye çok yakın veya çok uzağa gitmeleri de muhtemeldir; bu, veriler ekranda birleştirildiğinde tutarsızlıklar yaratır.

Öte yandan, otomatik makine nesnenin gövdesi üzerindeki sabit sondası nedeniyle verileri daha güvenilir şekilde toplamaktadır. Donanım ve yazılım sorunsuz ve kesintisiz çalışır. Bu, üreticilerin ve mühendislerin işgücü ve üretim maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlar, çünkü daha az yinelemenin basılması gerekir ve daha az çalışanın yerde olması gerekir ve bu sayede iş akışlarının diğer bölümlerine odaklanmalarını sağlar.

3D tarayıcılara son derece yüksek çözünürlükleri nedeniyle dikkat çeken şeylerden biri, Cadem’in daha anlaşılır, daha kolay sindirilebilir bilgiler oluşturmak için mavi ışık teknolojisini kullanmasıdır. Işık, bir dokunma probu kullanmak yerine veri noktalarını toplamak için yüzey üzerinde sondalar.

3D el tarayıcıları mobil olmayan emsalleri ile aynı donanıma ve yazılıma sahip olsalar bile, kaliteli tersine mühendislik amaçları için yeterince iyi yüksek çözünürlüklü taramalar üretme yeteneğinden yoksundurlar.Handscannerlar mavi ışık teknolojisi mükemmel bir taramayı garanti etmez.

Tersine Mühendislik İş Akışınızı Optimize Edin

Tersine mühendislik tarayıcıları, iç çalışmalarını incelemek ve parçaları geliştirmek için yeni yollar araştırmak için ürünleri yapmanıza izin vermez. Akıllı yazılım, gelişmiş donanımla birlikte çalışırken, araştırma alanına katman ve derinlik getirir. Makinelerin ürünleri, parçaları ve iç işçiliği, 3D tarama teknolojisinin gücü nedeniyle daha önce hiç olmadığı kadar iyi görülebilir.

Birkaç saniye içinde, analiz ettiğiniz ürünün tam görüntüsünü yakalayabilir ve CAD modeli oluşturmak için kopyalayabilirsiniz. Bir ürün hakkındaki anlayışınızı geliştirmek ve şirketinizin ve müşteri taleplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla uyarlamak için hızlı, verimli ve güvenilir bir teknolojiye ihtiyacınız olacak. Elde taşınır 3D tarayıcı tersine mühendislik ürünleri, daha küçük öğeleri tarıyorsanız uygun görünebilir, ancak çoğu zaman daha küçük nesnelerin daha ayrıntılı yüzeyleri vardır. Elde taşınır tarayıcınız düşük kaliteli bir görüntü veriyorsa, yeniden taranması gerekir. Bu, insan gücünü üretim alanından uzaklaştırır ve beklenmedik gerilemeler nedeniyle ayrık bir iş akışı sağlar.

Otomatik bir metroloji makinesine yatırım yaparak hataları düzeltmek için birden çok kez tarama yapmanın stresini kaldırabilirsiniz. Üretim süresini optimize edersiniz ve mobil olmayan tarayıcıların ürettiği hassas taramalara güvenebilirsiniz.

Portatif 3D tarayıcılar hala detaylı nesneler üzerinde durabilir. Bununla birlikte, elde taşınır cihazdaki veri ölçümlerinden elde edilen görüntü netliği, mekanik bir kola bağlı bir tarayıcıdan toplanan görüntüler kadar güçlü olmayabilir. Taramalar, üretim ve araştırmada kullanacağınız modelleri oluşturduğundan, bu taramaların birinci sınıf olmasını istersiniz. Mobil olmayan metroloji kullandığınızda yüksek çözünürlüklü görüntülerin iyi tasarlanmış modellere ve daha doğru son ürünlere yol açacağından daha emin olabilirsiniz.

Doğru 3D tarayıcı, iş akışı zorlamasını ortadan kaldırmalı ve son sonuçları sağlamalıdır. Daha güvenilir sonuçlarla daha hızlı üretim süreçlerini fark edeceksiniz ve müşterileriniz de fark edecek. Tersine mühendislik, rekabette öne geçmek için çok önemli bir yol olabilir. Bunu yapmanın en iyi yolu, en yüksek kalitede görüntüleri üreten en güçlü 3D tarayıcısına sahip olmaktan daha mı iyidir? Bu, elde tutulan 3D tarayıcı tersine mühendislik teknolojisinin aksine kalıcı bir tarayıcı elde etmek için daha başlangıçta yapılan ilk yatırım anlamına gelebilir, ancak daha iyi sonuçların daha hızlı olduğunu göreceksiniz.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bizimle iletişime geçin!

Cadem'de, size mümkün olan en açık 3D taramaları sunmak hedefimizdir. 3D tarayıcılarımız, insan gözünün görme gücüne sahip olamayabileceği yüzey bilgilerini yakalamak için mavi ışık teknolojisini kullanıyor. Hangi uygulama olursa olsun, kalıcı, kaliteli sonuçlara sahip olmanın işinizi çok daha kolay hale getirdiğini biliyoruz. Temel önceliğiniz zamandan, zihinsel kaygınızdan ve nihayetinde paradan tasarruf etmekse, Cadem sizin ve ürüne başlamanız için gereken ürünlere ve donanım ve yazılımdaki tarama eğilimlerinden haberdar olmanıza yardımcı olur.

Bu makale tüm sorularınıza cevap vermediyse veya ihtiyaçlarınız için neyin en iyi olacağından emin olmadığınız için ürünler arasında hala karar kılıyorsanız, bu konuda bilgi edinin! Sizden haber almak ve 3D tarayıcınız için bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak isteriz.