Cadem'den Haberler

3DEXPERIENCE & Renault ortaklığı büyüyor.

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformu Renault Grubu bünyesinde 10000 kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Renault Global mühendislik bölümü ilk seferde doğru ürünü geliştirmek amacı Dassault Systèmes ile iş birliğine gitmiştir. Adı “NewPDM” olan bu proje Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformu kullanarak gerçekleştirmiştir.

Renault Grubu üretim kısmındaki tüm ekiplerini birleşik bir platform üzerinde gerçek zamanlı işbirliği için bir araya getirmiştir. Bu sayede dünya çapındaki mühendislik merkezlerinin tamamında Dassault Systèmes sanal işbirlikçi tasarım ve simulasyon uygulamalarını hayata geçirmiştir.

Bu uygulamalar “Target Zero Defect” endüstri çözüm deneyimin temelini oluşturmaktadır. “NewPDM” programı Renault grubu bünyesinde mühendislik ve dijital hızlanma için anahtar rolü üslenmektedir.

Renault Grubu bünyesinde küresel mühendislik operasyonlarından sorumlu olan Gaspar Gascon Abellan Dassault Systèmes ‘in desteği ile grup bünyesindeki Renault, Dacia ve Renault Samsung Motors markaları için dijital projelerinde ve fiziksel uygulamalarında birçok fayda sağladıklarını dile getirdi.

“NewPDM” sayesinde, çok yakında ürünlerinin kalitesini ve sağlamlığı arttırmayı hedeflediklerini, yenilikçi kavramlar ile müşterilerin karşısına çıkmayı arzu ettiklerini belirtti.