Etkinlikler

Sac Metal Şekillendirme Süreçlerinde 3D Metroloji ’17

Büyüyen kalite gereklilikleri, yüksek maliyet ve zaman baskısı günümüzde tüm sac metal endüstrisini etkilemektedir. Bu talepleri yerine getirmek için tasarım mühendisleri, araç üreticileri ve araştırma-geliştirme, üretim ve kalite kontrol uzmanlarının giderek optik ölçüm sistemlerine ilgileri ve ihtiyaçları artmaktadır.
GOM firması her sene sektör odaklı etkinlikler düzenleyerek endüstrilerdeki ihtiyaçları ve merak edilenleri karşılayabilmek adına tartışma ve bilgilendirme ortamı oluşturmaktadır.
Bu yıl GOM firması tarafından düzenlenen uluslararası workshop serisi ile aynı zaman dilimi içerisinde farklı ülke ve lokasyonlarda benzer anlatımlarla 2017 yılı Sac Metal yılı olarak belirlenmiştir. Uluslararası workshop serisinin Türkiye ağını Cadem ailesi olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.
12 Nisan 2017 tarihinde Podyum Davet Opal salonunda ‘Sac Metal Şekillendirme Süreçlerinde 3D Metroloji’ konulu workshop; tasarım mühendisleri, kalıpçılar, araştırma geliştirme uzmanları, üretim sorumluları ve kalite kontrol alanında uzman 125 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.
COŞKUNÖZ KALIP MAKİNA SAN ve TİC. A.Ş., EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş. ve FORD OTOSAN firmalarından konuşmacılar günlük uygulamalardan örnekler sunarak, optik ölçüm sistemlerinin tüm proses zincirine entegrasyonu sayesinde nasıl geliştirme sürelerini kısaltıp, üretim akışlarını geliştirdiklerini ve dolayısıyla şirketin kârlılığını artırmasına nasıl yardımcı olduklarını anlatan sunumlar yapmışlardır. Bu kullanıcı deneyimleriyle birlikte CADEM ekibi olarak, 3D Metroloji alanında ve ölçme-kalite kontrol yazılımında en son gelişmeleri tanıtmak için canlı sunumlar gerçekleştirdik.
Canlı sunumlarda; online takip ile montaj ve konumlandırma çalışmaları, şekillendirme kalıpları, seri sac parça kalite kontrolü, şekillendirme sınır analizi & süreç optimizasyonu için canlı ölçümler yapılmıştır.

Sunumlar hakkında detaylı bilgi almak için http://cadem.com.tr/gomworkshop/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.