ENDÜSTRİYEL EKİPMAN

Endüstriyel Ekipman

Otomasyon, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka, büyük veri analizi, ağ tabanlı iletişim, makine öğrenimi ve bulut bilişimi gibi 4. Endüstriyel Devrimin gelişen akımları, müşterilerimizle nasıl çalıştığımızı ve işbirliği sağladığımızı önemli ölçüde değiştirmektedir. Gelişmiş ve verimli makineler, ekipmanlar ve bileşenlerin yaratımını, üretimini ve teslimini destekleyen bu yeni gelişen teknolojiler; bize ileri seviyede ve yıkıcı Endüstriyel Ekipman çözümleri sunar.

Endüstriyel Ekipman Sektöründeki işle ilgili zorlukların ele alınması

Gelişen teknolojiler, her büyüklükte üreticinin ve tedarikçinin pazara açılma şeklinde büyük bir devrim yaratan Endüstriyel Ekipman çözümleri sunmaktadır.

Çözümler

Single Source for Speed

Her yerde hızlı mühendislik ve üretim için benzersiz tek çözüm
Mühendislere herhangi bir konumda hızlı bir şekilde işbirliği yapma, tasarlama ve üretme özgürlüğü sunan benzersiz bir çözümle, gelişen teknolojilerden yararlanın. Başarılı Endüstriyel Ekipman şirketleri için belirleyici etkenlerden biri, müşterilerinin tercihlerine uygun hale getirilmiş kaliteli ürünler üretip bunları dünyanın her yerine rekor hızda ulaştırabilmeleridir.

Single Source for Speed ile Endüstriyel Ekipman şirketleri karar verme sürecini kolaylaştıran, maliyeti azaltan ve pazara girişi hızlandıran esnek ama sağlam bir ortama sahip olur. 3DEXPERIENCE® platformu tarafından desteklenen bu çözüm; bilgiden yararlanmak, işbirliğini artırmak, üretkenliği geliştirmek ve yeniliğe ilham vermek için tüm mühendislik öğretilerini bir araya getirir.

Single Source for Speed çözümünün faydaları

• Yakın işbirliği ve iletişim
Bilgiden yararlanmak, yeniliği hızlandırmak ve üretkenliği geliştirmek için tüm mühendislik öğretilerini eşsiz bir küresel ortamda bir araya getirin.

• Pazara hızlı giriş
Müşterilerin tercihlerine uygun hale getirilmiş kaliteli ürünleri belirleyin, üretin ve dünyanın her yerine rekor hızda ulaştırın.

• Pazarınızla bağlantıda kalın
Güçlü sosyal ağ, tasarım ve iş uygulamasını kullanarak paylaşın ve etkileşimde bulunun.

• Doğru gereklilikler ve optimize edilmiş proje yönetimi
Ürün geliştirme süreci boyunca uçtan uca izleme ve izlenebilirlik sayesinde gerçek zamanlı kararlar alınmasını ve ürünlerin zamanında, bütçeye uygun teslim edilmesini sağlayın.

• Performans garantisi için erken simülasyon
Karmaşık endüstriyel ürünlerinizin performansını ve güvenilirliğini garanti etmenizi kolaylaştıracak şekilde tasarımla bütünleşik simülasyon ile kaliteyi ve doğruluğu iyileştirin.

• Fikrî mülkiyetinizi paylaşın ve koruyun
Tedarikçinizin ihtiyaç duyduğu bilgiye erişim sağlarken önemli verilerinizi koruyan teklif motoru sayesinde tedarikçi ağınızla işbirliğinizi verimli bir şekilde yönetin.

• Üretim mühendisliğini optimize edin
Daha düşük toplam sahip olma maliyeti ve doğru ürün, süreç ve kaynak entegrasyonu için tek bir doğruluk kaynağı ile programlama verimliliğini iyileştirin.

Single Source for Speed çözümünün içeriği

Herhangi bir konumda ürün geliştirme hızınızı sürdürebilir bir şekilde artırın.

1.    Single Insight Source

Sosyal dinlemeyi ve fikir oluşturma aşamasını hızlandırın
Endüstriyel Ekipman şirketlerinin sürekli değişen dünyadaki yükselen akımlara ayak uydurması gerekir. Tüm kurallara, düzenlemelere ve piyasa gerekliliklerine uymaları ve fikirlerini hem şirket içinde, hem de ortakları ve tedarikçileriyle paylaşmaları için araçlara ihtiyaçları vardır.

Single Insight Source sayesinde hiçbir bilgi kapısı çalınmadan bırakılmaz. Ulusal ve uluslararası kurallar, düzenlemeler ve standartlardan piyasa evrimine ve rakip bilgisine kadar, Endüstriyel Ekipman oyuncuları şirket içinde ve dışında fikir arama ve paylaşma için güçlü araçlara sahiptir. Meslektaşlarıyla fikir alışverişinde bulunmak, teknolojiye kulak vermek, şirketlerinin itibarını ve konumunu analiz etmek ve elde edilen bu bilgiyi kullanarak hedef pazarları açısından doğru ürünü belirlemek için sosyal topluluklar kurabilirler.

2.    Single Requirement & Project Source

Ürün gerekliliklerini ve proje takibini kolaylaştırın
Proje ve ürün yönetimi için doğru araçlar bulunmadığında, kaynak darboğazı veya üretim gerekliliklerini karşılamayan ürünler nedeniyle şirketiniz son teslim tarihini kaçırma riskine girer. İşin gerektiği zamanda tamamlanmasını sağlamak için ürün geliştirme süreci boyunca teknik şartnameden yararlanmanız, tüm kararları takip etmeniz ve iş akışını otomatikleştirmeniz gerekir.

Single Requirement & Project Source, ekosisteminizdeki tüm ürün geliştirme ortaklarınızın teslim edilecekleri ve sorumlulukları açıkça anlamalarını sağlayarak karar verme sürecini hızlandırır. Projelerin standart şirket süreçlerine bağlı olarak planlanmasını ve yerine getirilmesini sağlar. Proje kilometre taşlarını belirler ve kaynak tahsis edersiniz, ürün teknik şartnamesinden yararlanırsınız, şirketin proje yönetimi şablonlarını belirleyip tekrar kullanırsınız ve gösterge panoları ve raporlar aracılığıyla yöneticilere, proje ekibi üyelerine gerçek zamanlı izleme olanağı tanırsınız. Şirketinizin belirlediği performans hedeflerini karşılamanıza yardımcı olan uçtan uca izlenebilirlik ile ürünler zamanında teslim edilir.

3.    Single Engineering Source

Tasarımcılar için simülasyonlar ve gelişmiş benzerlik araması ile parçaların tekrar kullanımını da dahil eden birden çok disiplinli mühendislik sayesinde döngü süresini hızlandırın
Mevcut tasarımlara dayanarak başlatılan projelerle döngü süresini kısaltmak meşru olduğu kadar gereklidir de. Halihazırda kurumsal fikrî mülkiyet kapsamında ve standartlarda bulunan parça tasarımlarını yeniden kullanmaktan ve bu bilgiyi dünya genelindeki çok disiplinli proje ortaklarıyla paylaşmaktan hangi şirket yarar sağlamaz? Üstelik tasarımın ilk aşamalarında tasarımların test edilmesi normalde öngörülemeyecek problemleri önler ve yeni ürünün sunumunu hızlandırır.

Single Engineering Source dünya genelindeki farklı tesislerden tasarımları birleştiren mekanik, tüp, boru, işleme ve kalıp gibi tüm mühendislik disiplinlerinde küresel ürün geliştirmeyi kolaylaştırır. Gelişmiş benzerlik arama özellikleri sayesinde, tasarımcılar yeniden kullanım amacıyla mevcut modellerle gelecekteki tasarımlar arasındaki geometrik benzerlikleri belirleyebilir. Simülasyon yeterlilikleri, neyin en uygun olduğuna karar verilmeden önce tasarımcıların tasarımlarını hızlı bir şekilde test etmesine yardımcı olur. Ürün geliştirme sürecinde ortaya çıkan sorunları tanımlama, çözme ve takip etmeye yarayan araçlara sahip olurlar. Tedarikçilere projedeki rolü ve sorumluluklarına bağlı olarak bilmesi gereken şirket bilgileri verilerek, fikrî mülkiyet korunur.

4.    Single Immersive Source

Üç boyutlu bire bir ölçekte ürün incelemesi
Tasarımcılar ve mühendisler için, özellikle de binlerce parçası olan büyük ekipmanlarla uğraşırken ürünün tamamını incelemek zordur. Bununla birlikte sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin gelişi, baştan aşağı bir ürün incelemesi gerçekleştirmenizin yanı sıra üretim sürecinden önce hataları ve parçalar arasındaki uyumsuzluğu tanımlamanızı sağlayan yeni, üç boyutlu bir tasarım deneyimi sağlar.

Single Immersive Source, kaliteyi iyileştirmek ve hataları azaltmak için ekibinizin işbirliği içinde, tek bir üç boyutlu ortamda karmaşık ürünlerin gerçek zamanlı tasarım incelemesi gerçekleştirmesine olanak tanır. Ürün tasarımının mekansal görünümünü ve doğal hareket için stereoskopik işlemeyi takip etme yeteneği sunan bire bir ölçekli ürün görselleştirme ile ürün geliştirmeyi hızlandırın.

Üç boyutlu ortam ile, tüm ortaklar gerçek zamanlı işbirliği yapabilir ve yüksek doğruluğa sahip görselleştirmeler ile (CAVE/COVE veya HMD) tasarım incelemesi yürütebilir.

Single Immersive Source, NRE kullanan 3D CAD uygulamaları için üç boyutlu özellikler sunar ve birçok VR teknolojisini ve HTC Vive’ı destekler.

Single Immersive Source çözümünün üç boyutlu deneyimini keşfedin ve uçtan uca işlemlerde ustalaşmak, hataları önlemek ve kaliteyi iyileştirmek için sınırlar olmadan çalışın. Müşteri beklentilerini eksiksiz karşılamak için gelecekteki makineleri ve ekipmanları gerçek zamanlı dijital bir çevrede yaratın ve tasarlayın.

5.    Single Change Source

Kurumsal BOM ve değişim süreci yaratın
Endüstriyel Ekipman şirketlerinin sonraki iş süreçlerini beslemeleri ve bu bilgiyi ERP’lerine bağlamaları için doğru ve tutarlı bir malzeme listesine (BOM) ihtiyacı vardır. Ekipman ömürlerinin yıllara, hatta on yıllara çıkmasıyla yapılan her değişikliğin geçmişini takip edebilmeleri gerekir. Ürün yapılandırması bilgisine dayanarak yeniden kullanım için doğru bilgiyi belirlemek bir artıdır.

Single Change Source, uçtan uca değişiklik yönetimi sürecini yönetmenize yardımcı olur. Şirketiniz A’dan Z’ye izlenebilirliğe sahiptir ve söz konusu geliştirmeye en uygun ürünü bulmak için geometrik olmayan bilgileri derinlemesine araştıran güçlü arama motoruyla bulunan tasarımları yeniden kullanabilir. Bu özellik, geliştirme döngülerini kısaltır, geçmişteki tasarım hatalarından kaçınmaya yardımcı olur ve yeni tasarımın şirket standartlarıyla uyumluluğunu sağlar. Satın alma, hukuk ve pazarlama gibi çevresel faaliyetler için, bilgi şirketinizin ERP’sine gönderilebilir.

6.    Single Simulation Source

Uzman ürün simülasyonunu kolaylaştırın
Dünyanın en karmaşık ürünlerinden bazıları Endüstriyel Ekipman üreticilerinin elinden çıkar. Bu ürünlerin düzgün çalışmasını sağlamak, üretimden ve başlatmadan önce ekipmanın davranışını öngören yüksek performanslı, güvenilir analiz ve simülasyon teknolojileri ile mümkün olur. Döngü sürelerini iyileştirip tasarım ve üretim maliyetlerini azaltırken müşterinin performans ve güvenlik gerekliliklerini karşılamanın tek yolu budur.

Single Source for Speed’in Single Simulation Source çözümü, simülasyon uzmanları için tasarlanmıştır ve en gelişmiş, en geniş mesafeli üst düzey dijital analiz ve uzman simülasyonu araçları sunar. Single Simulation Source sayesinde tasarımcılar ve analiz uzmanları, pahalı fiziksel testlere ihtiyaç duymadan daha fazla tasarım alternatifini dijital olarak keşfetmek için işbirliği yapabilir. Bu çözüm tasarımları iyileştirir ve bileşenlerin ilk seferde üretim aşamasını geçmesine başarıyla yardımcı olur.

7.    Single Mold & Tooling Source

3B tasarım ile kalıp ve işleme mühendisliğini basitleştirin
Endüstriyel Ekipmanın üretilebilirliği büyük ölçüde işleme kalitesine bağlıdır. İlk seferde doğru yapılan işleme tasarımı ve üretimi ile Endüstriyel Ekipman şirketleri veya işleme tedarikçileri, verimlilikte artış ve daha yüksek ürün kalitesi sağlar. Kalıp ve işlemenin hatasız olması gerektiğinden, şirketler masraflı son aşama üretim tekrarlarından kaçınmak için düzeltmeleri erken aşamada yapmalıdır. Zamanında, uygun ücretle en iyi kaliteyi sağlayarak, şirketler daha fazla rekabet avantajı elde eder.

3DEXPERIENCE® platformuna dayanan Single Mold and Tooling Source çözümü ile işiniz kolaylaşır çünkü parça tasarımından başlayarak kalıp sistemi üretimine dek tek bir bütünleşik çözüme sahip olursunuz. Kaliteli, hassas kalıp ve işleme sistemleri tasarlamak ve üretmek için doğrudan 3B ürün verisinden çalışırsınız. Dökme, dövme, kalıp, biçimleme, presleme, delme ve çekme de dahil olmak üzere birden fazla üretim işlemi kapsanır. Single Mold and Tooling Source çözümü ile üretim uyumluluğunu öngörmek ve kontrol etmek için otomatik araçlara sahip olursunuz ve üretim programına uymak için hızlı değişiklikler yapabilirsiniz. İleride yeniden kullanmak için şirketinizin teknik bilgi birikiminden yararlanılması, toplam sahip olma maliyetinizi düşürür.

8.    Single Machining Source

Makine programlamayı hızlandırın
Parçalar üretime hazır olduğunda, eskimiş ve elle yapılan makine programlama yüzünden hız kaybetmenin sırası değildir. En karmaşık operasyonları dahi gerçekleştirmek için çok eksenli makinelerinizi hassas ve çabuk programlamaya ihtiyacınız vardır. Makine ile işleme yolları ve işlemleri, en az atıkla kaliteli parçalara ulaşmayı sağlayan verimli programlama teknikleriyle optimize edilmelidir.

Single Machining Source sayesinde şirketler bütünleşik dijital simülasyon özelliklerini kullanarak makine operasyonlarını hızlandırır ve optimize eder. Tüm freze ve torna operasyonlarınız için en uygun işleme yolunu oluşturursunuz. Daha yüksek kaliteye sahip parçalar ve daha az atık ile zamanında ve bütçeye uygun teslim yaparak müşteri memnuniyeti ve sadakati elde edersiniz.