Metroloji Yazılımları

3D Testler için Değerlendirme Yazılımı

GOM Correlate Professional ve GOM Correlate, malzeme araştırmalarında ve statik ve dinamik bileşen testlerinde kapsamlı bir anlayış için dijital görüntü korelasyon (DIC) ve 3D hareket izlemesi için kullanılan yazılım paketleridir.

Parametrik Denetim

GOM Correlate yazılımı her fonksiyon için temel oluşturan parametrik bir konsept üzerine kuruludur. Bu parametrik yaklaşım, tüm proses adımlarının izlenebilir olmasını sağlar, böylece sonuçların ve raporların ölçümü için proses güvenilirliğini garanti eder.

2D Ücretsiz Görüntü Korelasyonu

GOM Correlate, dijital resim serisinin veya film dosyalarının değerlendirilmesini destekler. GOM Correlate'in eksiksiz değerlendirme ve raporlama imkânlarını içeren yazılım, mevcut kameralarla 2D DIC değerlendirmeleri ve hareket analizleri için uygun maliyetli bir çözümdür. 

Fonksiyonlar

 

  • Zaman çizgisine dayalı denetim: 2D ve 3D ölçüm projelerinin ele alınması
  • Görüntü eşleme: Ölçüm sonuçlarının ve denetim parçalarının görselleştirilmesi
  • CAD’in import edilmesi: CATIA V4, CATIA V5, PRO / E, Unigraphics, IGES, ADIM, JT-Open, Parasolid, PLY, ...
  • Harici ölçüm verilerini alma ve sonrasında işleme, ör. termografi
  • I-Inspect: Akıllı denetim, ölçülen ilkeler ve seçilen elemanlar için muayene kriterleri ...
  • Parametrik muayene: 3D hareket analizi ve DIC değerlendirmeleri için tam izlenebilirlik sağlar
  • Kalite Kontrol fonksiyonları: Tam alan ve noktaya dayalı analizler, 6DoF analizi, ...
  • Raporlama: Tablolar, ücretsiz tanımlanabilir rapor şablonları, raporların ekran sunumu, sonuç videoları, etiketlerin manuel ve otomatik yerleştirilmesi ...

Free GOM  Correlate Yazılımı

GOM Ücretsiz Correlate yazılımı, ölçüm projelerinin paylaşılabildiği gibi; ölçüm, analiz, tasarım ve geliştirme için sorumlu bölümler arasında gelişmiş bir etkileşime yol açan GOM Correlate Professional ve ARAMIS Professional'da oluşturulan tüm ölçüm sonuçlarına erişmenizi sağlar. Parametrik kavram GOM Correlate'de tam olarak mevcut değildir. Ölçüm verileri tamamen izlenebilir ancak şablonların oluşturulması ve özelleştirilebilen matematik sadece GOM Correlate Professional'da mevcuttur.

Ücretsiz GOM Correlate Yazılımını İndir