Birincil Şekillendirme Süreçlerinde Montaj Durumlarının Değerlendirilmesi

Cadem’in iş ortağı olan GOM firması sizleri 19 Temmuz 2018’de  saat 10:00’da ve 18:00’da , İngilizce olarak düzenlenecek olan “Birincil Şekillendirme Proseslerinde Montaj Durumlarının Değerlendirilmesi” adlı web seminerine davet ediyor

GOM Yazılımı ile Çoklu Parçaların Montaj Durumları Nasıl Analiz Edilir?
Birçok üretim ortamında, birincil şekillendirme, nihai ürüne giden yolun temelidir. Bu, örneğin kum döküm veya enjeksiyonlu kalıplamayı içerir.

Tarama işlemi gerçekleştirilirken önce döküm parçası yalnız başına taranır parça kalıbın içerisinde uygun pozisyonuna yerleştirildiğinde üzerindeki referans noktaları vasıtası ile döküm kalıbı ve döküm parçasını doğru pozisyonda montajlı halde taramak mümkündür. Bu işlem vasıtasıyla Dijital montaj gerçekleştirilir.

Nihai ürünün yüksek kalite standartlarını gerçekleştirmek için, süreç zinciri metological analiz etmek gereklidir. Böylece, sadece belirli parçaların nominal verilerle kıyaslanması değil, aynı zamanda diğer parçalarla montaj durumlarının analizi de gereklidir.

Burada bahsedilen döküm parçasının nominal veriler yani cad datasıyla karşılaştırılmasını ve aynı zamanda döküm kalıbı  (Tarama sonrası elde edilen döküm kalıbın verileri) ile de karşılaştırılmasının söz konusu olduğu hakkında bilgi vermektedir. Böylece bir proje dosyası altında birden çok parçanın değerlendirilmesi mümkündür.

Farklı parçaların (döküm parçası ile döküm kalıbı)  için allignment (çakıştırma) yapmak mümkündür. Bu farklı parçalar arasındaki yüzey mesafesinin kontrolünü yapmaya olanak sağlar.

Bu web seminerinde GOM, GOM yazılımı ile birincil şekillendirme sürecinde çoklu parçaların montaj durumlarının nasıl analiz edileceğini gösterecektir.

Webinar konuları aşağıdaki gibidir:

-birincil şekillendirme proseslerinde tipik kusurlar
-tek proje dosyasında birden çok parçanın değerlendirilmesi
-farklı parçaları birbiriyle hizalamak
-dijital montaj
-farklı parçalar arasındaki yüzey mesafelerinin analizi
 

*Webinarın 30 dk sürmesi beklenmektedir.

WEBİNARA KATILMAK İÇİN KAYIT OLUN

İşinize değer katacak yeteneklerinizi, Cadem webinarlarıyla arttırın. Webinarlara kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.