KURUMSAL
DEFAULT SAYFALAR

PLM'İN İŞLETMELERE EKONOMİK KATKILARI

PLM, ürün kârını artırmayı, ürünle ilgili masrafları azaltmayı, ürün portföyüne genislemeyi, degerkatmayı ve hem müsteriler hemde hissedarlar için mevcut ve gelecekteki ürünlerin degerini en üst düzeye çıkarmayı saglayan ticari bir faaliyettir.

PLM, dolaylı olarak, zamanın azaltılması ve kalitenin iyilestirilmesi gibi sirkete ekonomik katkı saglarken, finansal performansın iyilestirilmesine iliskin is hedeflerine de sahiptir.

Sürdürülebilir inovasyon için tüm bu bileşenlerin birbiriyle gerçek zamanlı olarak entegre bir şekilde çalışması; işbirlikçi ve ölçümlenebilir süreçler ile yönetilmesi gerekir.

PLM çözümleri, bir isletmenin ürün veya hizmet performansına daha düşük maliyetler, daha yüksek tesis çalısma süresi, daha hızlı teslimat ve daha yüksek kalite avantajları sunarak bir kuruluşun müşterilerin ihtiyaçlarını daha etkin bir sekilde karşılamasına ve sonuçta rekabeti aşmasına yardımcı olur.

İşletmeler en üst kademeden, en alt Kademeye kadar PLM kullanmayı Benimseyip kendisini bu ise inanmıs bir sekilde adar ise (büyüklügüne göre) 2-3 yıl sonunda Maliyet & Fayda Oranı =1’e : 2.5 bir yatırım yapmıs olur.

PLM’in işletmelere ekonomik faydaları ve PLM Yatırım getirileri konusunda ufuk açıcı bilgiler için e- book'u indirin