KURUMSAL
DEFAULT SAYFALAR

WINDOWS 7 DS LICENSE SERVER BİLGİLENDİRMESİ

Microsoft tarafından 22 Ekim 2009'da yayımlanan bilgilendirme yazısında Windows 7 için 10 yıllık ürün desteği sağlama taahhüdünde bulunmuştu. 14 Ocak 2020 tarihi itibariyle Microsoft, Windows 7 desteğini sona erdirdiğini duyurdu. Microsoft’un Windows 7 için ürün desteğini sona erdirmesiyle teknik destek ve bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olan yazılım güncelleştirmeleri sunulmayacaktır.

Destek Sonu CATIA Server’ı İçin Ne Anlama Geliyor?

Bilgisayarınızda Windows 7 bulunuyorsa 14 Ocak 2020'den sonra cihazınıza artık güvenlik güncelleştirmeleri sunulmamaktadır. Ayrıca, Microsoft müşteri hizmetleri artık Windows 7 teknik desteği sunamamaktadır. Windows 7 için sunulan ilgili hizmetler de zaman içinde sonlandırılmaktadır.

Bu bağlamda birçok CATIA kullanıcısında Lisans Sunucuları otomatik olarak durdurulacağından lisans hatası alınması durumunda ilk kontrol edilmesi gereken yer Hizmetler(Services) alanıdır.

Lisans Hatasının giderilmesi için “Başlat alanından

Hizmetler(Services) uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırdıktan sonra, DS License Server Uygulamasını seçerek “Hizmeti başlat”a tıklayın. “Hizmeti  başlat”a tıkladıktan sonra CATIA lisansınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.  

Problemin devam etmesi durumunda teknik ekibimize; destek@cadem.com.tr adresinden ulaşabilir ve destek talep edebilirsiniz.